Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
SEVGİLİ EVİ
Share 6 March 2018

Tasarım: Crawford Partnership

 

 

 

 

 

 

 

Kuzey Londra’daki bir çift garajın bulunduğu bu çağdaş yeni konut, müşterilere, bodrum kat, zemin kat ve birinci katlar üzerine 3 yatak odalı bir ev vererek bir araya getirilmiştir. Bina, kompakt sitede ve sınırların içinde esnek fakat pratik yaşam alanlarına uyum sağlamak için karmaşık ve yenilikçi bir tasarım sürecinin gerçekleştirilmesiyle meydana gelmiştir.

 

 

 

 

Dış cephede cesur siyah tuğla ve kömürleşmiş kola kaplaması koruma alanının içeriği ile kontrast oluşturuyor; Darling House’un kendine özgü ve cüretkâr tarzı, sokakta güvenle dururken, etrafındaki sokak sahnesinin içeriğini geliştirmeye hizmet ediyor.

 

 

 

 

 

Ön sınır duvarının ötesine ve küçük ön avadan geçtikten sonra, kentsel yaşam için bir ev girersiniz. İçinde siyah tuğla devam ediyor ve yumuşak grilerle huş ağacı kontrplağının sönük bir malzeme paleti ortama sürülüyor. Bu malzeme paleti banyolardan birinci kattaki yapısal kirişlerine kadar ev boyunca devam eder. Yüksek ışık seviyesinden evin içine alınan doğal gün ışığı, gölgeler yapar, malzeme, yüzey ve alan üzerinde yansır. Konut içindeki doğal ışığı maksimize etmenin karmaşıklığı ilk tasarım konseptine ilham kaynağı oldu; patentli camlı çatı pencereleri, cam üzerinde iç yürüyüş, ışık alanları ve tavandan tabana pencereler ile evinizdeki her yere dışarıya bağlandığınızdan emin olabilirsiniz. Oldukça kısıtlı bir bütçeyle yapılan uygulama, mutfak, banyo ve merdiven tasarımlarına göre üretildi ve tek bir iç ve dış mimari tasarım dilinin geçerli olmasını sağladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23 ay süren bu proje, yerel planlama yetkililerinin desteğiyle ve müşterinin mimar üzerine yaptığı güvenle gerçekleşmiştir.

 

 

 

Kaynak: www.architecturemagazine.com
Çeviri:Mimdap


Yorum yazmak için


Emlak Konut Gayri Menkul Yatırım Ortaklığı tarafından, Cumhuriyet’in ilk toplu konut projesi olma özelliğini taşıyan tarihi Saraçoğlu Mahallesi’nin “Ankara Çankaya Saraçoğlu Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi İhalesi” 13 Aralık’ta yapılacak.     İhaleye ilişkin “özüne sadık kalınarak yenilenme yapılacağı” ve “anıt ağaçların korunacağı” iddia edilse de TMMOB’ye bağlı odalar, yeni yapılaşmaya izin verilmesi ile [...]
ARŞİV
Subscribe