Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
İstanbul mimarları seçime gidiyor.
Share 24 February 2018

İstanbul Mimarlar Odası seçimleri yarın (25 Şubat 2018) de yapılıyor.  Oy kullanma işlemleri Mimarlar Odası İstanbul Şubesinin Karaköy binasında sabah 09 dan 17 ye kadar sürecek.

 

Oda Genel Kurulu İTÜ Taşkışla binası 109 nolu anfide sürüyor. Genel Kurul’da mevcut yönetim çalışma raporlarından sonra aralarında Dayanışmacı Taban Hareketi üyelerinin de olduğu mimarlar konuşmalarını yapıyorlar.

 

 

45. dönem Olağan Genel Kurul ve Seçimlerinde bu defa iki listenin yarışacağı görülüyor. Bunlardan Mimarlıkta Dayanışmacı Taban Hareketi bir süredir çalışma programı ve ilkelerini, mimarın ve mimarlığın yakıcı sorunlarını dile getirerek mimarlık kamuoyu ile paylaşmıştı. Yeni bir açılım ve genç bir kadro ile ortaya çıkan grubun kendisini ifadesi geçtiğimiz haftalarda yapılan forumlardaki konuşmalarla ortama aktarılmıştı. OHAL şartlarında işten atılan mimarların haklarının korunması, ücretli çalışan mimarların korunması,  şubeye kayıtlı ve kayıt olmayan mimarlarla ilişkiler ve mimarların dayanışması dayanışması konu başlıklarından bir kaçıydı.

Yönetim kurulu asıl listesinde 9 kadın ve 1 erkek adaydan oluşan Dayanışmacı Taban Hareketi görüşleri ve listesindeki kadın ağırlıklı bu yapıyla Türkiye’de bir ilki oluşturuyor.

Seçimlere katılan diğer liste ise, yıllardır İstanbul oda şubesi yönetimlerinin devamı olan “Çağdaş Demokrat Toplumcu” mimarlar listesi. Esin Köymen ismiyle başlayan liste ile ilgili olarak da İstanbul oda merkezinden yapılan açıklamalarda “Anayasal kurum olarak odaların korunması ve iktidarın odalara karşı tutumuna karşı koyma” temaları işlenmişti.

 

 

1 Yorum
  1. Ben yeni olan, bize yeni ufuklar açan “Dayanışmacı” listesinden yanayım.

    Aysel | 24 February 2018


Yorum yazmak için


Principal Riverwalk Pompa İstasyonu Editör: Katie Gerfen                     Des Moines, Iowa’daki en eski mahallelerden biri, Court Avenue Historic District’tir. Geçtiğimiz yıllarda bölge, önemli bir dönüşüm geçirdi, restoranlar, gece hayatı ve loft tarzı yaşam için bir yeni bir merkez oldu. Şehir insanları, özellikle de gençleri, şehir merkezindeki [...]
ARŞİV
Subscribe