Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
AKM’nin yıkımına asbest engeli
Share 13 February 2018

Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) etrafı yıkım için kapatıldı. Sahne kısmında tespit edilen asbest nedeniyle binadaki işlemlerin bekletildiği öğrenildi.

 

 

 

 

 

Restorasyon yapılacağı öne sürülerek kapatılan ancak yılllardır hiç bir çalışma yapılmayan İstanbul Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi (AKM) binasında yıkım çalışmaları başlıyor.

 

 

Ancak Bianet’ten Tansu Pişkin’in yıkım alanında bulunan yetkililere dayandırdığı haberine göre, binada tespit edilen asbest nedeniyle yıkımın henüz başlatılmadı.

 

 

Verdikleri bilgiye göre, binada henüz bir yıkım yapılmıyor sadece eski bir iskelenin onarılması söz konusu.

 

 

Bakanlık’tan gelen yetkililerin binada inceleme yaptığı ve AKM’nin büyük sahne kısmında asbest tespit ettiği belirtiliyor.

 

 

Kimyasal temizleninceye kadar binada yıkım yapmanın mümkün olmadığını söyleyen yetkililer binanın içine giren yetkililerin de koruyucu kıyafetlerle işlem yaptığını belirtiyorlar.

 

 

 

Kaynak : İlerihaber.org


Yorum yazmak için


Özgünlüğün, kaynağa, doğaya dönüşle mümkün olabileceğini söyleyen, en büyük akıl hocasının atölyesi dışındaki ağaç olduğunu vurgulayan, tam anlamıyla bir doğa tutkunu, bir şehrin adeta simgesi olmuş bir mimardan bahsedeceğiz sizlere. Matematik, fizik, doğa, sanat ve elbette tutku bir araya gelince neler başarılabilir bunun en güzel örneklerinden biridir çılgın mimar Antoni Gaudi.         [...]
ARŞİV
Subscribe