Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
Harvard’ın Popüler Bedava Online Mimarlık Kursu 2018′de Geri Dönüyor
Share 31 January 2018

Harvard Enstitüsü’nün popüler ücretsiz çevrimiçi kursu The Architectural Imagination, 2018 yılında geri döndü. Yine dünyanın herhangi bir yerindeki ilgilisine, dünyanın önde gelen tasarım okullarından birinde, masrafsız olarak mimarlık temellerini inceleme fırsatı sundu.

 

 

 

 

 

Profesörler Erika Naginski, Antoine Picon ve K. Michael Hays’in öncülüğünde, doktora öğrencisi Lisa Haber-Thomson’ın da katıldığı 10 haftalık ders, 28 Şubat’ta başlayacak ve kültürel ifadeler olarak “okunan” binaları öğrenmekten teknik çizim ve modelleme çalışmalarına kadar açılım sağlayacak.

 

 

Kursun teması, “Mimarlık, hem akademik bir meslek hem de profesyonel bir kariyer olarak, en karmaşık biçimde müzakere edilen ve küresel olarak tanınan kültürel uygulamalardan biridir. Üretim, belirli bir toplumda oynanmakta olan teknik, estetik, politik ve ekonomik konuların tümünü içerir. On modülün bir bölümünde, mimarinin bir kültürün karmaşık özlemlerini nasıl etkilediğini, arabuluculuğunu ve ifade ettiğini gösteren tarihin en önemli örneklerini inceleyeceğiz ” diye açıklandı.

 

 

Kurs tamamen ücretsiz iken, öğrenciler ek olarak 99 $  harcama ile ek bir sertifika alabilirler.

 

 

 

Çeviri : Mimdap 

Kaynak: Arch Daily


Yorum yazmak için


Özgünlüğün, kaynağa, doğaya dönüşle mümkün olabileceğini söyleyen, en büyük akıl hocasının atölyesi dışındaki ağaç olduğunu vurgulayan, tam anlamıyla bir doğa tutkunu, bir şehrin adeta simgesi olmuş bir mimardan bahsedeceğiz sizlere. Matematik, fizik, doğa, sanat ve elbette tutku bir araya gelince neler başarılabilir bunun en güzel örneklerinden biridir çılgın mimar Antoni Gaudi.         [...]
ARŞİV
Subscribe