Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
Sagamore Spirit İçki İmalathanesi
Share 22 January 2018

Tasarım: Ashton Design
Maryland Rye Whisky’nin imalatçısı Sagamore Spirit, Baltimore City’deki Port Covington semtinde beş dönüm arazide yeni bir içki fabrikası açtı. Deniz kenarı kampüsü, bir karşılama merkezi, bir ana damıtım binası ve Rye Street Tavern restoranı içeren toplamda üç binayı içeriyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dış mekan tabelasını, bina tabelasını, restoran iç ve dış tabelasını ve iki katlı elle boyanmış bir duvar resmi tasarladık, bu da damıtıklara giren ziyaretçileri karşıladı. Saha tanımlama ve yön bulma tabelası, doğal olarak zamanla kehribar renginde yaşlanacak olan korten kaynaklı çelikten imal edilmiştir. Bu malzeme seçimi, yaşlanmış viskinin kehribar renginden esinlenilmiş ve doğal mimari yapı malzemelerine de övgüye değer.

 

 

 

 

 

 

 
Tabela köşelerinin açısı, Maryland bayrağında Calvert ceket katından ve Sagamore imzalı üç elmasın kesik kesitlerinden türetildi. Ana giriş işareti 20 metrelik kesintisiz bir inç kalınlığında çelikten yapılmış ve iki ton ağırlığa sahip.

 

 

Yer: 301E Cromwell Caddesi, Baltimor, MD
Alan: 2.200 m2

 

 

 

 

 

 

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com
Çeviri: Mimdap

 


Yorum yazmak için


Özgünlüğün, kaynağa, doğaya dönüşle mümkün olabileceğini söyleyen, en büyük akıl hocasının atölyesi dışındaki ağaç olduğunu vurgulayan, tam anlamıyla bir doğa tutkunu, bir şehrin adeta simgesi olmuş bir mimardan bahsedeceğiz sizlere. Matematik, fizik, doğa, sanat ve elbette tutku bir araya gelince neler başarılabilir bunun en güzel örneklerinden biridir çılgın mimar Antoni Gaudi.         [...]
ARŞİV
Subscribe