Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Şile’de askeri lojmanlar konut oldu
Share 11 January 2018

Şile Balibey Mahallesi’ndeki askeri lojman binaları önceki gün İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kararıyla konut alanına dönüştürüldü.

 

 

 

 

 

CHP’li meclis üyeleri teklife “ret” oyu kullandı. İBB Meclisi’nin önceki gün gerçekleşen meclis oturumu gündemine Şile Balibey Mahallesi’ndeki 4 adet 4 katlı Askeri lojmanlar ile komşuluğundaki tescil dışı alana ilişkin imar planı değişikliği teklifi geldi. Şile Belediyesi tarafından hazırlanarak İBB’ye yollanan teklifte alanın 400 kişilik konut alanına dönüştürülmesi istendi. Teklifte plan değişikliğinin gerekçesi belirtilmedi. Alan şu an ilçe belediye’nin mülkiyetinde bulunuyor.

 

 

“Donatı alanı ayrılmadı”

 

 

İBB Ulaşım Müdürlüğü teklife olumsuz görüş bildirdi. Yaklaşık 4560 metrekarelik askeri alana ilişkin teklifte “önerilen yoğunluk değerinin çevre yapılanma koşullarının” üzerinde olduğuna dikkat çekildi. Teklifte dikkat çekici en önemli nokta ise bölgeye gelecek nufüs yoğunluğuna hizmet edecek sosyal alanın ayrılmamasının vurgulanması oldu. Bu duruma ilişkin teklifte “Önerilen yoğurluk değerinin çevre yapılanma koşulları üzerinde olduğu, teklif neticesinde bölgeye gelecek ilave kalıcı nüfus yoğunluğuna hizmet edecek donatı alanlarının (kamu kullanımına ayrılan yol, yeşil alan, okul, karakol, ibadet yeri, sağlık tesisi gibi alanlar) ayrılmadığı” ifade edildi. Teklif CHP’li meclis üyelerinin ret oyuna karşın AKP’li meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

 

 

 

Kaynak : Cumhuriyet


Yorum yazmak için


Tasarım: EwingCole       20.000 metrekarelik, eliptik şekilli “Unisphere”, ABD’deki en büyük sürdürülebilirlik açısından site gücü net sıfır ticari binadır. Pulmoner hastalık, kalp yetmezliği ve organ nakli için klinik operasyonlara ve silico moleküler biyolojisine – sanal bir ilaca geliştirme laboratuvarı olarak ev sahipliği yapmaktadır.     Bu akıllı bina, çoklu sürdürülebilirlik stratejilerinden yararlanır. Operasyonel [...]
ARŞİV
Subscribe