Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Fulong Sergi Merkezi
Share 10 January 2018

Tasarım: GroupGSA

 

 


 

 

 

 

Group GSA, Çin, Changli, Zhangjiakou’deki prestijli Fulong Fuar Merkezi projesi için yarışması kazandı. Merkez, Chongli’nin tarihini ve kültürünü kaydetmenin yanı sıra, 2022 Kış Olimpiyatları sırasında Four-Season Town Kayak Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikler için bilgi merkezi noktası olarak kullanılacaktır. Heyecanlı ve dinamik şekillendirilmiş simge, Chongli’nin Fulong Four Seasons Resort’un gelişimini kapsayan gelecekteki gelişiminin bir sonucu olarak sosyal, kültürel ve ekonomik başarıları sergileyecektir.

 

 

 

 

 

 

2022 Kış Olimpiyatları ev sahibi kentine en yakın olan Four Seasons Resort’un ana girişinde bulunan Chongli – 4610 m2′lik proje için GroupGSA’nın tasarımı çevresindeki dağ yamaçları ve kar yollarıyla olan bağlantısını artırmaya çalışıyordu. Dinamik hareketi mimariyi doğal manzaraya bağlamakta ve dağın bir uzantısını oluşturur. Proje ziyaretçileri çeşitli düzeylerde çarpıcı panoramik manzaralar yaşatmaya davet eder.

 

 

 

 

 

 

Group GSA, tatilin iki önemli turistik mevsimini temsil etmek için “Ateş ve Buz” temasını çizdi. Sıcaklıklar Chongli’de buz gibi kıştan sıcak yaza çok hızlı bir şekilde değişiyor, bu nedenle mimari ve tasarım ekibi cephe tasarımında sıcak ve soğuk entegrasyonunu önemle ele aldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İnşaat tamamlanıncaya kadar Group GSA projeye dahil olacak ve yapım sürecini denetleyecek. Projenin tamamlanmasının Aralık 2018 olması bekleniyor.

 

 

 

Çeviri:Mimdap

Kaynak: www.architectmagazine.com

 

1 Yorum
  1. Her mevsim doğayla bütünleşen oldukça etkileyici bir küte.

    Güler Akarcalı | 10 January 2018


Yorum yazmak için


Tasarım: Office for Metropolitan Architecture (OMA)           Kendine has tasarımından dolayı tarihsel olarak önemli bir stadyum, oval stantlar sahaya yakın olarak konumlandırıldığından seyirciler ve oyuncular yakınlığı çok önemlidir. De Kuip benzersiz ve yoğun atmosferi ile bilinir. 80 yıl önce, Rotterdam merkezli futbol kulübü Feyenoord’un şu anki stadyumu artık modern talepleri karşılamıyor. [...]
ARŞİV
Subscribe