Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
İş Adacığı
Share 8 January 2018

Tasarım: Belzberg Mimarlar

 
Mexico City’deki Cuauhtémoc mahallesini dönüştüren bir dizi düşük katlı ticari ofis binasının ilki bu binadır.

 

 

 

 

 

 

 

 
Tarihi şehir merkezinin yakınındaki büyük bir arter Paseo de la Reforma’nın hemen kuzeyinde yer alan Threads, kendisini atipik iç düzenle saran dış estetiğe sahiptir. Çok katmanlı bir cam cephe ve metalik metal şerit kullanarak, proje hem ticari işlevinde ilerici hem de çevredeki diğer yapılaşmadan farklı bir mimari dil geliştirmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çalışma düzlemlerini merkeze yerleştirilmek yerine öncelikle binayı tek bir kenara iterek tipik ofis tasarımından ayrılıyor. Bu, tercih edilen görüntülemeyi en üst düzeye çıkarır ve altı katlı geliştirmenin kiracılar için esnek 3.350′li kat plakasını açık bırakır. Proje ayrıca, ofislerin altında iki kat düzleminde otopark bulunur ve erişilebilir bir çatı güvertesini barındırır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Binanın en belirgin özelliği, binanın içine ve dışına doğru dalgalanan, cam perde duvarına görsel olarak nüfuz eden bir dizi üçgen, alüminyum kanatlardır. Hava şartlarına direnç göstermeyen kanatçıklar dış kısımdaki balkonları çevreleyen gözenekli bir zarf oluştururken iç kısım boyunca belirli noktalarda gayriresmi ortak alanları oluştururlar. Binanın camı, ısı kazancını azaltmak için düşük E kaplamalı ve parlamayı azaltmak ve renk kaymasını en aza indirgemek için iki kat gri PVB’ye sahip. Çalışılabilir pencereler de her katta havalandırma sağlamak için stratejik olarak yerleştirilmiştir.

 

 

 

 

 

 
Yer: Mexico cty, Meksika

Proje durumu: İnşa edilmiş

Boyut: 4.400 m2

MİMAR: Belzberg Mimarlar

Takım:

Hagy Belzberg
Brock DeSmit
Kristofer Leese
Cory Taylor
Ashley Coon
Elizabeth Lee
Annie Mak

 

 

 
Kaynak:www.architectmagazine.com
Çeviri: Mimdap

1 Yorum
  1. Tasarım fırsatlar sanatı bence. Fırsat verildiğinde çok değişik sonuçlar alınabiliyor. İşte örneği.

    Gülendam Aytaç | 16 January 2018


Yorum yazmak için


Birinci derece arkeolojik SİT alanındaki Bodrum Kalesi’nde yapılmak istenen restorasyon Muğla 2’nci İdare Mahkemesi’nce iptal edildi. Mahkeme, Bodrum Kalesi için oybirliğiyle ‘Korunarak gelecek nesillere aktarılmalı’ kararı verdi.       Bu kez mahkeme kararı yıkım başlamadan geldi. Muğla 2’nci İdare Mahkemesi, dünyanın ikinci büyük arkeoloji müzesi olan ve UNESCO’nun Korunması Gerekli Kültür Varlıkları Listesine aday [...]
ARŞİV
Subscribe