Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
Devrim Ajansı Binası Renovasyonu
Share 8 January 2018

Alexandria, VA

1020 Princess Caddesi

Tasarım: Aline Architecture

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Devrim Kurumu – Eski Alexandria, VA’da bulunan yaklaşık 650 m2 lik iç mekan büyüklüğüne sahip binanın yenilenmesi gündeme geldi.

 

 

ALine Mimarlık yapmış olduğu çalışmayla müşteriye, test uyumu ve alan planlama seçenekleri sunduğu konsept tasarımları hazırladı ve İskenderiye Eski Kent Tarihi Koruma “BAR” ile kamuya açık oturumlarda koruma konularını ele aldı, buna uygun olarak inşaat belgeleri ve inşaat idaresi konularını çözdü.

 

 

 

 

 

 

 


Revolution Agency’yi destekleyen bütünleşik malzeme ve sistemleri tasarımı; misyon bildirimi, kurumsal markalaşma, estetik ve mekan işlevselliği ön plandadır.

 

 

Devrim Ajansı projesi, yaratıcı grafik tasarım stüdyoları, sesli video düzenleme büroları, ortak ofisler, molalar odası / mutfaklar, erişilebilir banyolar, yeni HVAC ve aydınlatma sistemleri ile tarihi koruma dış cephe işleri için büyük açık plan çalışma alanları içermektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu projelerin 2. Aşaması, binanın dışına yeni bir çıkış merdiveni eklenmesi ve 3. katın ofis alanına yenilenmesini içermektedir.

 

 

 

 

Alan = 650 m2
Tür = Ticari
Tamamlanma Yılı Faz 1 – 2012, Faz 2 – 2015
Kaynak: www.architectmagazine.com
Çeviri: Mimdap

 

1 Yorum
  1. abuk subuk yenileme- restorasyon işlerini üstelik devlet ihalesi ile yapanlar baksın görsün bence.

    cenap ekinci | 10 January 2018


Yorum yazmak için


          MİMARLIKTA DAYANIŞMACI TABAN HAREKETİ  hem kamuoyu ile hem de İstanbul metropolündeki her düzlemdeki mimarlar ile görüşlerini paylaşmaya devam ediyor. İlkeler ve spotlar halinde, Dayanışmacı Mimarlar grubu olarak sosyal medyada görüşlerini yayınlıyor. Paylaşıma ve katkıya açık olan bu platformdan öne çıkan başlıkları sizler için yan yana getirmeye çalıştık. Çeşitli etkinlikler ve [...]
ARŞİV
Subscribe