Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Hirshhorn Müzesi Güncellenmiş Lobisi Şubat’ta Açılacak
Share 4 January 2018

Gordon Bunshaft’ın Ulusal Alışveriş Merkezi’ndeki müzesi tamamlandıktan kırk yıl sonra, lobisinde sanatçı Hiroshi Sugimoto ve mimar Tomoyuki Sakakida’nın birlikte bulunduğu bir Tokyo firması olan New Material Research Laboratory’nin yeniden yapımı tamamlanıyor.

 

 

 

 

Skidmore Owings & Merrill (2017 MİMARİ 50′de genel klasmanda birinci sırada yer aldı) kısa süre önce Washington’daki Washington DC’deki 50. kuruluş yıldönümünü kutlamak için bir parti düzenledi. Parti, Ulusal Sanat Müzesi’ndeki şeker şekilli müze olan Hirshhorn Müzesi Heykel Bahçesi’nde gerçekleştirildi.

 

 

 

 

Şirketin geç ortağı, Gordon Bunshaft tarafından tasarlanan alışveriş merkezi.

 

 

Şirketin ünlü müzesinin tamamlanmasından kırk yıl sonra lobisi, sanatçı Hiroshi Sugimoto ve 2008 yılında mimar Tomoyuki Sakakida ile birlikte bir Tokyo firması olan New Material Research Laboratory tarafından yeniden tasarlandı. Projede “yeniden yapılandırılmış bir giriş” yanı sıra yeni mobilya ve tabela bulunmaktadır. Şubat ayında kullanıma sunulan güncellenmiş lobide, yerel şirket Dolcezza Coffee & Gelato tarafından işletilen bir kahve bulunmakta ve sanatçı Olafur Eliasson’un hafif bir heykeline yer verilmektedir.

 

Müzenin yönetmeni Melissa Chiu, “Hiroshi Sugimoto, sanat ve tasarım arasında sorunsuz bir şekilde hareket edebilen, uluslararası alanda başarılı bir sanatçıdır” diyor ve ekliyor: “Bizim durumumuzda, benzersiz estetiği  ile lobiye yenilikçi bir incelik ve zerafet getiriyor. Aynı zamanda Gordon Bunshaft’ın orijinal niyetlerine saygı duyuyor “dedi.

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com

Çeviri: Mimdap


Yorum yazmak için


Tasarım: Office for Metropolitan Architecture (OMA)           Kendine has tasarımından dolayı tarihsel olarak önemli bir stadyum, oval stantlar sahaya yakın olarak konumlandırıldığından seyirciler ve oyuncular yakınlığı çok önemlidir. De Kuip benzersiz ve yoğun atmosferi ile bilinir. 80 yıl önce, Rotterdam merkezli futbol kulübü Feyenoord’un şu anki stadyumu artık modern talepleri karşılamıyor. [...]
ARŞİV
Subscribe