Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Entrepinos:Topraktan Yükselen Evler
Share 6 December 2017

Tasarım: Taller Hector Barroso

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meksika’nın Valle de Bravo kentinde geniş bir ormanlık alanda, beş hafta sonu evi yerin topografyasına uyarak, rüzgar sesini yayan çam ağaçlarıyla çevrili. araziye dağılmış durumda.

 

 

Her ev (geriye kalan tipolojide olduğu gibi), altı farklı pozisyondan, boşluk oluşturan, merkezi bir pozisyondan oluşmaktadır. Bu da sessizlik ve samimiyet kazandırmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuzeye doğru olan hacimler sağlam ve kapalıdır. Yapılar güneye, bahçe ve orman manzaralarına açılıyor, doğal ışığın çoğundan faydalanıyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alt katta: yaşam, yemek, mutfak ve bir yatak odası teraslara, avlularına ve bahçeye katılmak için sınırlarını dışa açar. Üstte, üç yatak odası muhteşem çam manzarası çerçevesi içinde durmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

Malzemeler bölgeseldir: Tuğla, ahşap ve toprak. Temelleri gömmeye yönelik kazmalardan alınan ve yeniden kullanılan toprak esas malzemedir. Bütün duvarlar onunla kaplıdır. Böylece, mimari bulunduğu yerin özellikleriyle; yerden ortaya çıkmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yer: Valle de Bravo Edo, Meksika

Proje durumu: İnşa edilmiş
Tamamlanma: 2017
Alan:360 m2

 
Kaynak: www.architectmagazine.com
Çeviri: Mimdap

1 Yorum
  1. Tasarımdaki güç, doğayla birleşme arzusu, kütlelerin formlarındaki ustalık müthiş.

    Hasan Kıvırcık | 6 December 2017


Yorum yazmak için


Birinci derece arkeolojik SİT alanındaki Bodrum Kalesi’nde yapılmak istenen restorasyon Muğla 2’nci İdare Mahkemesi’nce iptal edildi. Mahkeme, Bodrum Kalesi için oybirliğiyle ‘Korunarak gelecek nesillere aktarılmalı’ kararı verdi.       Bu kez mahkeme kararı yıkım başlamadan geldi. Muğla 2’nci İdare Mahkemesi, dünyanın ikinci büyük arkeoloji müzesi olan ve UNESCO’nun Korunması Gerekli Kültür Varlıkları Listesine aday [...]
ARŞİV
Subscribe