Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
Bluff Modern
Share 28 November 2017

Müşterimizin arzusu, açık havada güçlü bir bağlantısı olan modern bir evdi.Ön cephe tasarımı, iç mekanlar için gizlilik hissi uyandırırken cömertçe ve açık hissi veren resmi bir sokak varlığı göz ardı edilmiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pencere açıklıklarının koyulaştırılmış cam ve metal çerçeveleri ile lekeli sedir fıskiye paneli ile bir revak oluşturur. Daha yakından bakıldığında, ana seviye açıklıkları ile, evin içinden çerçeveli bir görüntü sunan merkezi, girintili giriş kapılarıyla terasın önüne uzanan Fransız balkon kapıları olarak ortaya çıkıyor.

 

 

Evin Köşk Bölümü

 

 

 

Bu açıklıklar, daha özel arka bahçeye bakan iç mekanlara açık havada daha fazla bağlantı ve görsel uzantı sağlanır. Aile odası, Fransız kapılar ve onları çevreleyen peyzajın ölçeğini vurgulayan dikey açıklıklar oluşturan geçici pencereler ile çift katlı bir alanın tüm avantajlarından yararlanmaktadır.

 

 

 

Terastan eve bakış

 

 

 

Mutfak, ön cephedeki resmi dilden, avluya yansıtan bir yemek yuvasıyla kopuyor ve aynı lekeli sedir panellerini yeniden ortaya koyuyor. 3 mevsimlik oda esas eve bir köşk havası verirken, iki duvardaki teleskopik kapı ve yükselen katedral tavan, iç ve dıştaki fiziksel bölünmeyi silecektir. Yuvarlak camlarr, yaz aylarında kullanılmak üzere kapıların açık bırakılmasına izin verirken, yerden aydınlık bir sıcaklık ve dramatik ahşap yanan bir şömine, yılın geri kalanı için sıcaklık ve konfor sağlıyor. Bu düşünce mücevher gibi bir ev oluşturmak içindir.  

 

 

 

Yemek Odası

Yaşama Bölümü

 

 

 

Mutfak


Yer: Glencoe,, IL
Proje durumu: İnşa edilmiş
Tamamlanma: 2016
Boyut: 850 m2

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com

Çeviri: Mimdap

 


Yorum yazmak için


Tasarım: nARCHITECTS                 Greenpoint’de Norman ve Wythe Avenues’in kesiştiği yerde yeni bir depoda bulunan bu yeni mekan kurgusu, etkinlikler ve sergiler için alanlar, tasarım eğitimi, serbest ortak çalışma alanı, fabrikasyon laboratuarı, restoran fonksiyonlarını bir araya getiren dükkan tasarımıdır. . Bina, ayrıca, kent yaşamını iyileştirmek için ürün ve hizmetler [...]
ARŞİV
Subscribe