Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
İncil Müzesi
Share 24 November 2017

Tasarım: SmithGroupJJR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SmithGroupJJR, en son simge yapı olan The Washington İncil Müzesi’nde mimar ve mühendislik yapıyor. SmithGroupJJR ekibi, dış tasarım, mühendislik, iç mimari ve aydınlatma tasarımı gibi işlerde tarihi 1922 binasının yenilenmesini denetlemişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dünyanın en eski metinlerinden birine adanmış olan Southwest Washington, D.C’deki 8 katlı, 43.000 m2 alana sahip yeni müze çarpıcı mimari formları ve en ileri teknolojileri bir araya getiren son derece modern bir modeldir. Bitmiş proje, zamanla eklenen ve silinen çeşitli metinlerin izlerini taşıyan bir el yazması ile eşdeğerdir.

 

 

 

 

 

 

 

 


Bina, zengin ve zarif imalarla, genellikle İncil’in temsiliyle ilişkili olan kolay, gerçek sembolizmden kaçınır. Sonuç, aynı anda zamana bağlı olmayan ve hem evrensel hem de yere özgü mimari bir çalışmadır. Ve bu, çok çeşitli görüş, yorum ve deneyimlere izin vermek ve hatta teşvik etmek için uyumlu bir gayreti yansıtıyor.

 

 

 

 


İncil Müzesi, 17 Kasım 2017′de açıldığında, 4. Caddede bulunan kültürel eksendeki stratejik konumu, National Mall ve başlıca kültürel simgeleri Güneybatı Washington’a bağlayacak ve büyüleyici, tarihsel ve hızla değişen bir bölümün kentsel canlanmasını ilerletecektir.

 

 

 
Yer: Washington,DC
Proje durumu:İnşa edilmiş
Tamamlandı: 2017
Boyut: 43.000 metre kare

 

 

 

Kaynak : www.architectmagazine.com

Çeviri : Mimdap


Yorum yazmak için


Birinci derece arkeolojik SİT alanındaki Bodrum Kalesi’nde yapılmak istenen restorasyon Muğla 2’nci İdare Mahkemesi’nce iptal edildi. Mahkeme, Bodrum Kalesi için oybirliğiyle ‘Korunarak gelecek nesillere aktarılmalı’ kararı verdi.       Bu kez mahkeme kararı yıkım başlamadan geldi. Muğla 2’nci İdare Mahkemesi, dünyanın ikinci büyük arkeoloji müzesi olan ve UNESCO’nun Korunması Gerekli Kültür Varlıkları Listesine aday [...]
ARŞİV
Subscribe