Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Erdoğan AKM projesini açıkladı: Gitti AKM, geldi AVM!
Share 8 November 2017

Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi yerine yapılması planlanan projeyi Tayyip Erdoğan tanıttı. Proje AKM’yi ticari fonksiyonlarla donatılan bir AVM’ye çeviriyor. Yayalaştırma adıyla yapılan beton Taksim Meydanı Projesi de genişliyor.

 

 

 

 

 

 

AKM’yi yıkarak yerine yapılması planlanan projeyi bugün (6 Kasım) İstanbul’da Tayyip Erdoğan açıkladı. AKM’nin mimarı Hayati Tabanlıoğlu’nun oğlu mimar Murat Tabanlıoğlu’na yaptırılan projede AKM bünyesinde birçok mağaza, kafe, restaurant vb. ticari alanlar tariflendi. Daha önce AKM yi oluşturan bölümlerden biri olan Aziz Nesin Sahnesi’ne yeni projede yer verilmedi.

 

 

Erdoğan yine iç-dış düşman peşinde
AKM’yi 2008 yılında kapatan ve hazırlanan restorasyon projesini yapmayıp yapıyı çürümeye terkeden Erdoğan, proje tanıtımında ise 10 yıl engellendiklerini belirtti ve ‘Yeni’AKM’nin 2019’da açılacağını açıkladı.

 

 

Taksim’de beton yayalaştırma projesine devam!
Taksim için hazırlanan ve meydanı betonla kaplayan yayalaştırma projesi 2013 yılında Haziran İsyanı sonrasında fiilen durdurulmuştu. Erdoğan, ‘Taksim Meydanı yayalaştırma projesinin devam ettirileceğini ve AKM önündeki Gümüşsuyu-Mete Caddesi arasında trafiğin yeraltına alınacağını söyledi. Bu beton meydanın genişlemesi, Gümüşsuyu ve Mete Caddesindeki ağaçların yok edilmesi anlamına geliyor.

 

 

AKM projesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Kadir Topbaş’ın gidişinin ardından açıklandı. Başkanlık yolunda ‘prestij’ sağlama adına geniş duyuru ve reklamlarla açıklanan AKM projesi yine 2019 hedef gösterilerek bizzat Erdoğan tarafından sunuldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak : politeknik.org.tr

1 Yorum
  1. bu konu çok karıştı gerçekten. iktidarın maksadını anlıyoruz da akm politikası yürütemeyenleri anlayamıyoruz.

    Nuri Bozalp | 8 November 2017


Yorum yazmak için


Tasarım: EwingCole       20.000 metrekarelik, eliptik şekilli “Unisphere”, ABD’deki en büyük sürdürülebilirlik açısından site gücü net sıfır ticari binadır. Pulmoner hastalık, kalp yetmezliği ve organ nakli için klinik operasyonlara ve silico moleküler biyolojisine – sanal bir ilaca geliştirme laboratuvarı olarak ev sahipliği yapmaktadır.     Bu akıllı bina, çoklu sürdürülebilirlik stratejilerinden yararlanır. Operasyonel [...]
ARŞİV
Subscribe