Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Yurttaş direndi, Otopark Projesi komisyona geri gönderildi
Share 11 October 2017

Manisa’da kamuoyu gündemini uzun süredir meşgul eden Ulupark’a otopark yapılması projesine karşı yükselen yurttaş itirazı ilk sonucunu verdi. Ve Gaste’ye yer alan habere göre, Manisa Büyükşehir Belediye Meclisinin dün gerçekleşen toplantısında Ulupark’ta yapılması planlanan otopark projesi,yapılan itirazlar nedeniyle yeniden değerlendirilmek üzere komisyona gönderildi.

 

 

 

 

Manisa’da Büyükşehir Belediye Meclisi’nin mevcut imar planlarında “Otopark, Sosyo Kültür Alanı ve Park” olarak planlanmış alanda 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği konulu İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun 3 Ağustos 2017 tarih ve 159 sayılı komisyon raporuna yapılan itirazlar 25 Eylül’de dolmuştu. Ulupark’ta yapılması planlanan otoparkla ilgili imar düzenlemesi askıkada kaldığı süre boyunca CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer ve Ulupark’ıma Dokunma Dokunma Yurrtaş İnisiyatifi’nin de aralarında bulunduğu 55 resmî itiraz geldiği açıklandı.

 

 

Evet oyu veren AKP’li üyenin annesi de itiraz dilekçesi verdi.

 

 

Ulupark’ta yapılması planlanan otoparkla ilgili verilen resmi itiraz dilekçeleri içerinde en dikkat çekici isim ise projenin yapılması için daha önce “Evet” oyu veren AKP Grubundan Can Mercül’ün annesi Ümran Mercül.

AKP Grup Başkanvekili Can Mercül’ün daha önce yakın çevresine “Evet” oyu vermesine rağmen içinin rahat olmadığı ve Ulupark’ınkarşısında oturan annesine projeyi söyleyemediğini açıkladığı iddia edilmişti.

 

 

AKP Komisyonda Hayır diyecek, MHP yalnız kalacak

 

 

İddialara göre AKP grubu Manisalı yurttaşların yoğun tepkisiyle karşılaşan Ulupark’ta otopark projesine bu kez komisyonda tavır değiştirerek “Hayır” diyecek. Daha önce Evet oyu kullanan CHP’li üyeler ise 12 Eylül’de yapılan toplantıda kararlarını değiştirip projenin geri çekilmesi için önerge vermiş ve parti kamuoyuna bu kararını açıklayarak itiraz sürecini başlatmıştı. Bu durumda da oy çokluğu ile projenin reddi yolunda yalnız kalacak olan MHP’nin ise bu duruma düşmemek için projeyi rafa kaldıracağı söyleniyor.

 

 

Yurttaş siyasetinin başarısı

 

 

Askı süreci boyunca gerçekleştirilen forum ve imza kampanyası ile Manisa ciddi bilinç ve duyarlılık yaratan Ulupark’ıma Dokunma Yurttaş İnisiyatifi ise dün yine toplantı öncesi meclis salonu önünde protestolarını sürdürdü. Kararın komisyonda geri çekileceğine inanan Yurttaş İnisiyatifi, yurttaşa rağmen “ben yaptım,oldu” siyasetinin artık tutmadığın siyasetçilerin yurttaş duyarlılığını dikkate almalarının siyaseten bir tarz olarak benimsenmesinin gerektiği görüşünde.

 

 

İtiraz süresi boyunca 3993 itiraz imzası toplayan Yurttaş İnisiyatifi kamuoyunda yaratılan duyarlılık ile tekrar görüşülmek üzere komisyona havale edilen projenin 14 Kasım 2017’de yapılacak meclis toplantısında yine oybirliği ile geri çekileceğine inanıyor ve kararın bu yönde çıkması için çalışmalarının süreceğini dile getiriyor.

 

 

 

 

Kaynak : Birgün


Yorum yazmak için


Tarleton State Üniversitesi, zarif patinalı dış cephelerine ile yüksek performanslı yaşam alanları eklemektedir.           Teksas’ın Fort Worth kentinin bir saat güneybatısında Stephenville, Teksas A & M Üniversitesi Sisteminin bir üyesi olan Tarleton State University’nin (TSU) ana kampüsünde yer alıyor. TSU, 1899 yılında John Tarleton Ziraat Koleji olarak kuruldu ve daha sonra [...]
ARŞİV
Subscribe