Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Ev Yapımı-HÜZÜNLER
Share 11 October 2017

Yazar : Oğuzhan Yeşiltuna

Yayın evi : NotaBene yayınları

 

 

 

 

” Kadınlar erkekleri,erkekler kadınları deli eder. Neticede her aile ölümcüldür de biraz ve mutlu olmanın yolu sevmekten geçer.Akşam,şehir merkezlerini pas geçer. Futbolcular,maçlar haricinde hep takım elbise giyer.’Önümüzdeki maçlara bakacağız’,sözünü her defasında kaybedenler söyler.”

 
Ev yapımı Hüzünler, yazarının her öyküde farklı bir hikâye anlattığı,aynı zamanda anlattığı hikâyeye  özgü olan dil ve anlatımı aradığı bir ilk kitap. Aile içi ilişkilerden yakın tarihteki toplumsal olaylara,umut yoksunluğundan rastlantıların zenginliğine,yaşamdan ölüme uzanan geniş bir yelpazede,kimi zaman gülümseten kimi zamansa mutlu sonlardan çok uzakta hikâyeler yazıyor Oğuzhan Yeşiltuna. Metinleri incelikli bir dil ve kurguyla işleyerek, hem ‘ev yapımı’ tutukluluk hallerinin evcil dünyasını didikliyor,hem de bir adım ötesinde yaban bir özgürlüğe açılan ıssız yolların tekinsizliğiyle okuru tedirgin ediyor.
 

 


Yorum yazmak için


Tarleton State Üniversitesi, zarif patinalı dış cephelerine ile yüksek performanslı yaşam alanları eklemektedir.           Teksas’ın Fort Worth kentinin bir saat güneybatısında Stephenville, Teksas A & M Üniversitesi Sisteminin bir üyesi olan Tarleton State University’nin (TSU) ana kampüsünde yer alıyor. TSU, 1899 yılında John Tarleton Ziraat Koleji olarak kuruldu ve daha sonra [...]
ARŞİV
Subscribe