Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
Ev Yapımı-HÜZÜNLER
Share 11 October 2017

Yazar : Oğuzhan Yeşiltuna

Yayın evi : NotaBene yayınları

 

 

 

 

” Kadınlar erkekleri,erkekler kadınları deli eder. Neticede her aile ölümcüldür de biraz ve mutlu olmanın yolu sevmekten geçer.Akşam,şehir merkezlerini pas geçer. Futbolcular,maçlar haricinde hep takım elbise giyer.’Önümüzdeki maçlara bakacağız’,sözünü her defasında kaybedenler söyler.”

 
Ev yapımı Hüzünler, yazarının her öyküde farklı bir hikâye anlattığı,aynı zamanda anlattığı hikâyeye  özgü olan dil ve anlatımı aradığı bir ilk kitap. Aile içi ilişkilerden yakın tarihteki toplumsal olaylara,umut yoksunluğundan rastlantıların zenginliğine,yaşamdan ölüme uzanan geniş bir yelpazede,kimi zaman gülümseten kimi zamansa mutlu sonlardan çok uzakta hikâyeler yazıyor Oğuzhan Yeşiltuna. Metinleri incelikli bir dil ve kurguyla işleyerek, hem ‘ev yapımı’ tutukluluk hallerinin evcil dünyasını didikliyor,hem de bir adım ötesinde yaban bir özgürlüğe açılan ıssız yolların tekinsizliğiyle okuru tedirgin ediyor.
 

 


Yorum yazmak için


Principal Riverwalk Pompa İstasyonu Editör: Katie Gerfen                     Des Moines, Iowa’daki en eski mahallelerden biri, Court Avenue Historic District’tir. Geçtiğimiz yıllarda bölge, önemli bir dönüşüm geçirdi, restoranlar, gece hayatı ve loft tarzı yaşam için bir yeni bir merkez oldu. Şehir insanları, özellikle de gençleri, şehir merkezindeki [...]
ARŞİV
Subscribe