Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
Ev Yapımı-HÜZÜNLER
Share 11 October 2017

Yazar : Oğuzhan Yeşiltuna

Yayın evi : NotaBene yayınları

 

 

 

 

” Kadınlar erkekleri,erkekler kadınları deli eder. Neticede her aile ölümcüldür de biraz ve mutlu olmanın yolu sevmekten geçer.Akşam,şehir merkezlerini pas geçer. Futbolcular,maçlar haricinde hep takım elbise giyer.’Önümüzdeki maçlara bakacağız’,sözünü her defasında kaybedenler söyler.”

 
Ev yapımı Hüzünler, yazarının her öyküde farklı bir hikâye anlattığı,aynı zamanda anlattığı hikâyeye  özgü olan dil ve anlatımı aradığı bir ilk kitap. Aile içi ilişkilerden yakın tarihteki toplumsal olaylara,umut yoksunluğundan rastlantıların zenginliğine,yaşamdan ölüme uzanan geniş bir yelpazede,kimi zaman gülümseten kimi zamansa mutlu sonlardan çok uzakta hikâyeler yazıyor Oğuzhan Yeşiltuna. Metinleri incelikli bir dil ve kurguyla işleyerek, hem ‘ev yapımı’ tutukluluk hallerinin evcil dünyasını didikliyor,hem de bir adım ötesinde yaban bir özgürlüğe açılan ıssız yolların tekinsizliğiyle okuru tedirgin ediyor.
 

 


Yorum yazmak için


İstanbul Mimarlar Odası seçimleri yarın (25 Şubat 2018) de yapılıyor.  Oy kullanma işlemleri Mimarlar Odası İstanbul Şubesinin Karaköy binasında sabah 09 dan 17 ye kadar sürecek.   Oda Genel Kurulu İTÜ Taşkışla binası 109 nolu anfide sürüyor. Genel Kurul’da mevcut yönetim çalışma raporlarından sonra aralarında Dayanışmacı Taban Hareketi üyelerinin de olduğu mimarlar konuşmalarını yapıyorlar.   [...]
ARŞİV
Subscribe