Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Dönen Otel…
Share 11 October 2017

L.A.’ın Günbatımı Şeridine gelen otel kulesi dönüyor…

Editör: ANTONIO PACHECO

 

 

R & A Design’ın yeni 19 katlı bir otel kulesi, son zamanlarda çok fazla tartışmaya neden olan Sunset Strip’in bir kısmına geliyor.

 

 

Yakın zamanda gönderilen belgelere göre, Batı Hollywood, California’daki Sunset Strip için planlanan Culver City tabanlı Ar-Ge Tasarımı tarafından tasarlanan sinirli bir otel kulesi, sonuç vermeye bir adım daha yaklaşıyor.
Geliştirici Charles Şirket yakın zamanda 9034 Sunset Bulvarı’ndaki projeyi West Hollywood Şehrinin onayına sundu. Projede planlandığı gibi inşa edilmiş 19 katlı kule ve podyum kompleksi, 185 otel odası, 17 bin metrekarelik otel ile ilgili ziyafet ve etkinlik alanları, 5.700 fitküp perakende alanı, 750 metrekarelik bir restoran ve 90 metre karelik bir sanat galerisi bulunuyor. Proje, ayrıca, dört katlı bir yeraltı garajında ​​550 oto park yeri  ile ayrıca 14 daire birimi ve bir helikopter pisti bulunuyor.

 

 

19 katlı kule, ikonik, dalgalı bir biçimde Batı Hollywood’a 185 otel odası getirecek.

 
Günbatımı Kulesi projesi sokaklarla çevrili ve 1.3 dönümlük T-şekilli arsada bulunuyor. Projenin kule kısmı, zeminden  yükselir ve yer değiştirdiğinde açık alanlar oluşturmak için bina zarfının ötesine uzanan kıvrımlı ve dönen zemin plakalarına sahiptir. Proje için yapılan rötuşlar, kulenin üst katlarını, kat kat yüksekliklerine göre daha yüksek oranda betimliyor ve bu seviyelerin büyük olasılıkla kamusal alanlar içereceğini göstermektedir. Projenin perakende ve restoran kullanımı, kaldırım karşılayacak üç katlı bir podyum yapısı içinde düzenlenecektir. Podyum yapısı bir çatı havuzu ve diğer başlıca alanlara sahip olarak tasvir ediyor.

 

 

Kompleks 1.3 dönümlük, T şeklindeki bir yerde bulunur ve kuleyi kaldırıma bağlayan geniş bir yürüyüş yoluna sahiptir.

 

 

Otel kule kompleksi, West Hollywood bölgesi, Sunset Bulvarı üzerinde ve çevresinde yeni otel kompleksleri sayısını artırmaya devam ediyor gibi geliyor. Neil M. Denari Architects son zamanlarda siyah metal panel kaplamaya sahip yakınlardaki bir site için 91 birimlik bir otel önerdi. Gehry Partners tarafından büyük tartışmalı otel kulesi projesi 8150 Sunset Bulvarı’nda planlanıyor ve yüksekliği nedeniyle davalar ve toplumsal itirazlar ve geliştiricinin halihazırda siteyi kaplayan ikonik yüzyılın ortalarında modern bir banka yıkma planlarıyla tartışılmaya ve bu konuda mücadele edilmeye devam ediliyor.

 

 
Kaynak: www.archpaper.com
Çeviri: Mimdap

 

 

 


Yorum yazmak için


Tarleton State Üniversitesi, zarif patinalı dış cephelerine ile yüksek performanslı yaşam alanları eklemektedir.           Teksas’ın Fort Worth kentinin bir saat güneybatısında Stephenville, Teksas A & M Üniversitesi Sisteminin bir üyesi olan Tarleton State University’nin (TSU) ana kampüsünde yer alıyor. TSU, 1899 yılında John Tarleton Ziraat Koleji olarak kuruldu ve daha sonra [...]
ARŞİV
Subscribe