Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
Çevreyle bağlantılı konut…
Share 10 October 2017

Maroon Creek Overlook Residence

Tasarım: CCY Architects

 

 

 

 

Aspen bölgesi konut mimarisi konusunda uzmanlaşan Mimarlık grubu tasarımlarında çevreyle bağlantı kuran projeleri öne çıkarmaktadır.

 

 

Ev, şeffaf bağlantılar ile birbirine bağlı üç ayrı bölümde düşünülür. Kabuklar, katı bazlar üzerinde konsol olarak bükülmüş, erozyona uğramış köşeleri olan saf formlardır. Gömme karanlık çerçeveli pencereler, koyu gölge çizgileri olan koyu renkli panellere bağlanır. Camlar ve paneller, kaba dokulu, dikey ahşap siding ve net yatay metal siding tarafından dengelenmiştir; her iki siding materyali, mumlu meşe ve adaçayı fırça çevresindeki peyzaja karşılık verir ve bunlarla uyumludur. Yerleşim yeri derin bir vadiye düştüğünde konsollar vurgulanır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Evin dış bağlantısına güçlü bir iç kısım, doğuya doğru koridor boyunca panoramik manzaralar ve güneybatıdaki açık bir odaya doğrudan bağlantı var. Açık oda, güney ve batıdaki mimari bölge duvarlarıyla sınırlanmış zemine yerleşir ve kuzey ve doğudaki ev tarafından kucaklanır. Açık oda, güneş erişiminden yararlanır ve yakınlardaki bir otoyoldan gelen gürültüyü gidermek için bölmelerin kütlesini kullanır. Yerli bitki örtüsü, peyzajda zen benzeri bir vaha yaratan alan duvarlarının kenarına kadar uzanır.

 

 

 

 

 

 

 

 

İç mekanlar gayet detaylı ve minimalist çizgide düşünülmüştür. Zemin, kapı ve pencerelerde basit gölge çizgi detaylarıyla sıva ve boyalıdır. Avrupa dolabı ve yerleşik yapılar, sıcak tonlarda davetkar alanlar yaratmaya yardımcı olur. Döşeme malzemeleri iç mekanları genişleten ve siteyle etkileşim içinde olan dışa doğru kesintisiz olarak uzanır.

 

 

 

 
Yer: Aspen, CO
Tamamlanma: 2015
Alan: 900 m2

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com
Çeviri: Mimdap

1 Yorum
  1. yaygın planlama doğa ile uyumda sorun yaratmıyor.

    günseli ışık | 10 October 2017


Yorum yazmak için


Principal Riverwalk Pompa İstasyonu Editör: Katie Gerfen                     Des Moines, Iowa’daki en eski mahallelerden biri, Court Avenue Historic District’tir. Geçtiğimiz yıllarda bölge, önemli bir dönüşüm geçirdi, restoranlar, gece hayatı ve loft tarzı yaşam için bir yeni bir merkez oldu. Şehir insanları, özellikle de gençleri, şehir merkezindeki [...]
ARŞİV
Subscribe