Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Boşluk bölmesi
Share 5 October 2017

Tasarım: Studio B Architecture + Interiors

 

 

 

 

 

Kentsel şehir koridorunun yakınında yapılabilen, geçiş dönemi olan bir mahallede yer alan Space Pod – bu yapıya komşular tarafından verilen bir takma isimdir ve genç bir peyzaj mimarı için çok amaçlı bir alan görevi görür. Bu proje aşamalı olarak oluşturulacak ve Space Pod, Bölüm I’dir. Bölüm II, Tek Ailenin Konutu’ndan oluşmaktadır. Sitedeki her cildin konumu, büyük, heybetli yapılardan arınmış, özel, güneş dolu bir arka bahçe alanı yaratma arzusuyla sağlandı.

 

 

 

 

 

 

Bir av tüfeği tipoloji şekli benimseyen Space Pod’un alt katında bir garaj ve bisiklet atölyesi bulunurken, üst seviye çalışma, oyun ve rahatlama sağlayan esnek bir yerdir. Bu ikinci hikayeyi görmek için fırsatlar sunuyor.

 

 

 

 

Ad Reinhardt ve Frank Stella’nın monokromatik siyah tablolarından esinlenilerek minimalist bir beton, metal ve cam paleti seçildi. Bu kompozisyon ince dokuları, delikleri ve asetatları az çok ışıkta farklı olarak görüyor.

 

 

Yer: Boulder, Colo.
Alan: 80 m2
Tamamlanma: 2016

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com
Çeviri: Mimdap


Yorum yazmak için


Tarleton State Üniversitesi, zarif patinalı dış cephelerine ile yüksek performanslı yaşam alanları eklemektedir.           Teksas’ın Fort Worth kentinin bir saat güneybatısında Stephenville, Teksas A & M Üniversitesi Sisteminin bir üyesi olan Tarleton State University’nin (TSU) ana kampüsünde yer alıyor. TSU, 1899 yılında John Tarleton Ziraat Koleji olarak kuruldu ve daha sonra [...]
ARŞİV
Subscribe