Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
FR-EE, Meksika Büyükşehirlerini Bağlamak İçin Hiper Hız Koridoru Tasarlıyor
Share 5 October 2017

Meksikalı Stüdyo Fernando Romer Enterprise Fernando Romero liderliğindeki FR-EE, Meksika’daki dünyanın en eski Hyperloop hızlı ulaşım hatlarından birini tasarlayacak. Ekip, dünya çapında Hyperloop koridorları tasarlamak için Hyperloop One Global Challenge’ın 10 seçilmiş kazananı arasında yer aldı. Kazananlar ABD, İngiltere, Kanada, Hindistan ve Meksika’da bu konudaki projeleri tasarlayacak.

 

 

 

 

FR-EE, ülkenin ekonomisini ve gelişimini canlandırması beklenen yeni Mexloop için bir ağ geliştirmek için Hyperloop One ile işbirliği yapacak. Üzerinde çalışacakları koridor, Mexico City’yi Guadalajara’ya bağlayarak bir “Megapolis” oluşturarak Meksika’nın metropollerini birbirine bağlayacak. Belirtilen bölge halihazırda 45 milyonluk bir nüfusa ev sahipliği yapıyor ve 2050′de 60 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor.

 

 


Hyperloop, saatte 600 mil hızıyla (1.000 km / saat) seyahat edecek ve 45 dakika içinde Mexico City ile Guadalajara arasındaki mesafeyi karşılayacak. Yolda, Queretaro ve Leon kentleri geçecek. Projenin başkentte ve çevredeki trafik sıkışıklığını azaltması yanı sıra iş imkânı yaratması bekleniyor.

 

 

 

 

Hyperloop, Amerikan Kanadalı girişimcisinin ve Tesla Motors’un ve SpaceX Elon Musk’un CEO’sunun beynidir. 2013′te fan ve mıknatıs tabanlı hızlandırıcı kapsül fikrini ortaya attı.

 

 

 

 

 

“Teklif, istasyonların konumlandırılmasına ve üretim ve teknoloji endüstrisinin düzenini daha da çeşitlendirmek ve güçlendirmek, en iyi üniversiteler ve araştırma ve geliştirme merkezleri ağını güçlendirmek ve insanların yaşayacakları, çalışacakları ve yeni bir herhangi bir yerde, dakikalar içinde, “diyor FR-EE.
Düzenleme önerin

 

 

 

 

 

 

Kaynak:www.arch2o.com
Çeviri: Mimdap

1 Yorum
  1. çok değişik ve ölçek çok büyük

    Erhan | 13 October 2017


Yorum yazmak için


Tarleton State Üniversitesi, zarif patinalı dış cephelerine ile yüksek performanslı yaşam alanları eklemektedir.           Teksas’ın Fort Worth kentinin bir saat güneybatısında Stephenville, Teksas A & M Üniversitesi Sisteminin bir üyesi olan Tarleton State University’nin (TSU) ana kampüsünde yer alıyor. TSU, 1899 yılında John Tarleton Ziraat Koleji olarak kuruldu ve daha sonra [...]
ARŞİV
Subscribe