Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Mimarlık Haftası 2017 – 2 Ekim 2017
Share 25 September 2017

Yapı dünyasının 49 yıldır bilgi merkezi olan Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), her yıl Ekim ayının ilk pazartesi günü tüm dünyada geniş çevrelerce kutlanan “Dünya Mimarlık Günü” kapsamında, tüm hafta boyunca sürecek ve mimarların izleyici olarak katılacağı bir dizi etkinliğe imza atıyor.

 

 

 

Yapı dünyasının 49 yıldır bilgi merkezi olan Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), her yıl Ekim ayının ilk pazartesi günü tüm dünyada kutlanan  “Dünya Mimarlık Günü” kapsamında, hafta boyunca sürecek ve mimarların izleyici olarak katılacağı bir dizi etkinliğe imza atıyor.

 

 

Mimarlığı odağına alan bu özel hafta boyunca, YEM sahnesi mimarların tasarladığı yapılarda paydaşları olarak görev alan tüm meslek disiplinlerinin temsilcilerini ağırlayacak. Bu yıl ikincisi düzenlenen Mimarlık Haftası Etkinlikleri’nde mimarlık, paydaşların gözünden mercek altına alınacak.

 

 

Assa Abloy ve Şişecam Düzcam ana sponsorluğunda, Bocchi, Braas Çatı Sistemleri, Işıklar Tuğla, Rapsel ve Türk Ytong sponsorluğunda gerçekleşecek Mimarlık Haftası Etkinlikleri, 2-6 Ekim 2017 tarihleri arasında YEM’de düzenlenecek.

 

 

Söz Paydaşlarda: #bencemimarlik

 

 

Mimarlık Haftası’na Özel 10 Oturum

 

 

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)’in Fulya’daki ana salonunda, 2-6 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Mimarlık Haftası etkinlikleri; ‘Eğitimcilerle Mimarlık’, ‘İşverenlerle Mimarlık’, ‘Kentsel Tasarımcılarla Mimarlık’, ‘Tasarımcılarla Mimarlık’,‘Mühendislerle Mimarlık’, ‘İnşaat Mühendisleriyle Mimarlık’,‘Yeni Teknolojilerle Mimarlık’, ‘Malzeme Üreticileriyle Mimarlık’, ‘Bir Kültür Fizik Alanı Olarak Spor’,‘“Y” Kuşağı ve Mimarlık’ başlıklı on ana oturumda yapılacak.

 

 
Farklı meslek profesyonelleri mimarlığı anlatacak

 

 

Eğitimci, işveren, tasarımcı, mühendis, malzeme üreticisi, teknoloji uzmanı, yayıncı ve spor yazarı gibi farklı meslek gruplarından önde gelen isimlerin yer alacağı oturumlarda; her konuşmacı, mimarlık mesleği ve mimarlara ilişkin deneyimlerini #bencemimarlik temasıyla anlatacak.

 

 

Paydaşların mimarlık mesleğini ve ilişkilerini tartışacakları bu etkinlik aracılığıyla mimarlık mesleğine ve ülkemizdeki nitelikli mimari üretimin gelişimine katkı sağlanması hedeflenmektedir.

 

 

Etkinlik Bilgileri

 

 

Türü: Konferans
Tarih: 02.10.2017
Saat: 14:30 – 18:30
Yer: YAPI-ENDÜSTRİ MERKEZİ
Süre: 4 saat
Ücret: Ücretsiz

 

 

Program 

 

2 EKİM 2017, PAZARTESİ 

14:00-14:30 Kayıt 

14:30-16:00 EĞİTİMCİLERLE MİMARLIK

Moderatör:

Prof.Dr. Ertun Hızıroğlu – ERA Mimarlık Kurucusu

 

Konuşmacılar:

Doç.Dr. Adnan Aksu – Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi / Azaksu Mimarlık Kurucu Ortağı

Doç.Dr. Deniz Dokgöz – DEÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi / İkiartıbir Mimarlık Kurucu Ortağı

Prof.Dr. Şebnem Yalınay Çinici – İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkanı

Prof.Dr. Şengül Öymen Gür – Beykent Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi 

16:00-16:30 Kahve Arası

16:30-18:00 İŞVERENLERLE MİMARLIK

Moderatör: 
Enis Öncüoğlu – Öncüoğlu Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı

 

Konuşmacılar:

 
Kadriye Karabulut – İBB Üstyapı Projeler Müdürlüğü Müdür Yardımcısı, Y. Mimar

Mustafa Levent Sungur – Toplu Konut Projeleri ve Araştırması Daire Başkanı

Özlem Yılmaz – İŞ GYO Mimari Projeler Müdürü

Sinan Şahinbaş – QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Zeynep Diniz – Belgesel Fotoğrafçı

 

 

 


Yorum yazmak için


Tarleton State Üniversitesi, zarif patinalı dış cephelerine ile yüksek performanslı yaşam alanları eklemektedir.           Teksas’ın Fort Worth kentinin bir saat güneybatısında Stephenville, Teksas A & M Üniversitesi Sisteminin bir üyesi olan Tarleton State University’nin (TSU) ana kampüsünde yer alıyor. TSU, 1899 yılında John Tarleton Ziraat Koleji olarak kuruldu ve daha sonra [...]
ARŞİV
Subscribe