Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
“Validebağ Korusu Nasıl Korunmalıdır?” çalıştayı başlıyor
Share 12 September 2017

TMMOB İstanbul İl Koordinasyonu ve Validebağ Gönüllüleri Derneği “Validebağ Korusu Nasıl Korunmalıdır” başlıklı sempozyum için bir araya gelmeye hazırlanıyor.

 

 

 

 

azar günü Altunizade Kültür Merkezi’nde yapılacak olan sempozyum 2 oturum şeklinde gerçekleşecek ve 13.00 ile 18.00 saatleri arasında yapılacak.

 

 

İki oturum şeklinde düzenlenen çalıştayın ilk oturumunda; Validebağ Gönüllüleri Derneği Başkanı Arif Belgin, Prof. Dr. Doğan Kantarcıoğlu, Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, Dr. Süheyla Ağkoç ve İlbay Kahraman farklı konularda konuşmalar yapacak.

 

 

İkinci oturumda ise Doç. Dr. Zeynep Eres, Prof. Dr. İclal Dinçer, TMMON Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Meryem Kayan, TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Kargül ve kuş gözlemcisi Cemil gezgin söz alacak.

 

 

Çalıştayın sonunda, yurttaşların da söz alabilecekleri bir de forum düzenlenecek. Forumun yöneticiliğini TMMON İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Cevahir Efe Akçelik yapacak.

 

 

 

 

 

 

Kaynak : Birgün


Yorum yazmak için


Geçtiğimiz Ağustos ayında Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından ‘Tabiat Anıtı’ ilan edilen deniz kıyısındaki lav kayalıklarını turizme açmak için proje hazırlandı. Projeye göre Güzelcehisar kumsalından lav kayalıklarına uzanan 3 metre genişliğinde, 850 metre uzunluğunda demir platform üzerinde yükselecek bir yol yapılıyor. Kıyıda 290 metrekare seyir terası ve aynı ölçüde bir festival alanıyla 70 metrekarelik [...]
ARŞİV
Subscribe