Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
Şikago Mimarlık Merkezi Bir Sonraki Yaz Açılıyor
Share 12 September 2017

Chicago Architecture Foundation, Daniel Burnham binasındaki mevcut konumundan Ludwig Mies van der Rohe tarafından tasarlanan binaya geçiyor.

 

 

 

 

 

Bugün Daniel Burnham Şikago Mimarlık Vakfı (CAF), binasındaki mevcut konumundan Chicago Nehri üzerindeki bir Ludwig Mies van der Rohe binasına geçeceğini ve Şikago Mimarlık Merkezi olarak adlandırılacak yeni bir sergi ve eğitim alanı yarattığını duyurdu.
Yerel firma Adrian Smith + Gordon Gill Architecture (AS + GG) tarafından tasarlanan yeni 2.000 metrekarelik bu sergi alanı, bir konferans salonu, bir eğitim tasarım stüdyosu ve perakende sergilenecek. New York’un Yerel Projeleri, çift katlı bir alana yerleştirilmiş gökdelen sergisi içeren merkez sergilerini tasarlıyor.

 

 


AS + GG kurucu ortağı Gordon Gill, FAIA, “mimari açıdan bina bir mücevherdir” dedi. “Tasarım, CAF için patronları Chicago’nun küresel mimari üzerindeki etkisine tam olarak katılmaya teşvik eden dinamik ve şık bir alan yaratacak.” diye devam etti.
Yeni merkezin yanı sıra, bina, CAF için 900 m2 ofis alanına ev sahipliği yapacak ve temelini ve merkezini, doğrudan Nehir Gemi Rıhtımının limandan caddenin karşısına koyacak.
AIA, vakfın başkanı ve CEO’su Lynn Osmond,basın açıklamasında “Hepimiz kentsel alanların geleceğini tartışmak ve gökdelen icat eden şehir hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir forumla Chicagoalıları ve ziyaretçileri sunmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

 

 

 

 

Kaynak:www.architectmagazine.com

Çeviri: Mimdap


Yorum yazmak için


Tasarım: Ashton Design Maryland Rye Whisky’nin imalatçısı Sagamore Spirit, Baltimore City’deki Port Covington semtinde beş dönüm arazide yeni bir içki fabrikası açtı. Deniz kenarı kampüsü, bir karşılama merkezi, bir ana damıtım binası ve Rye Street Tavern restoranı içeren toplamda üç binayı içeriyor.                     Dış mekan tabelasını, [...]
ARŞİV
Subscribe