Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
Ritz Plaza Konut Kompleksi
Share 9 September 2017

Ritz Plaza, şehre hoş bir çevre kazandırırken, hem kentsel alanların hem de özel konutların kalitesini koruyan yukarı / aşağı çift yönlü şehir evleri için yeni bir öneri getiriyor. Proje komşuların istenmeyen rahatsızlıklarını önlemek için iki üst / alt birimin daha yakın alanlarını ikinci ve üçüncü katlara gruplar. Zemin kat kentsel kullanıma açmak ve kamuya bu özel çizgiyi yeniden tanımlamak için ve aynı zamanda alt birimlerin bahçelerini parklarla görsel olarak bağlamak için kaldırıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Üst ünitenin ortak alanları dördüncü katta düzenlenmiştir ve 6 metrelik kat yüksekliğinde, çevredeki güzel dağlık manzarayı binanın içine çekmektedir. Bu düzenleme aynı zamanda üst ünitelerin tüm kamusal alanlarını birbirine bağlar ve akıcı bir yaşam sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Mimari ifade, zayıf ama zengin formunun bir yer hissi doğuracağını ve sakin bir yaşam tarzı önermekle karşı karşıya olan açık parklara cevap vermek için mütevazı ama hararetli bir jest göstermektedir. Önemli öge dikey taş kaplama duvarları yaşam alanını tanımlar; güneş perdeleme panjurları, perde duvar hacimleri ve büyük ölçekli balkonlar ve teraslar kamu ve özel alanları açıkça dıştan da ifade etmektedir. Son olarak, narin çatı yapıları doğal ışığın ve gölgenin çatı bahçesinde farklı büyülü ortamlar yaratmasına ve mekanı hayatın yakınına getirmesine olanak tanır.

 

 
Mimarlar: Chin Architect

 Yeri: Taipei, Tayvan

Tasarım Ekibi: I-Ju Chin, Hung-I Lin, Hung-Nan Chu, Mu-Chen Chan, Shen-Hung Chiang, Wei-Shian Chen, Wan-Ju Chang

İnşaat Müteahhidi: Bionic Group

Müşteriler: Bionic Group

Alan: 2278.28 m2

Yıl: 2010

Tip: Konut

Fotoğraflar: Jeffrey Cheng

 
Kaynak: www.arch2o.com
Çeviri: Mimdap


Yorum yazmak için


Tasarım: Ashton Design Maryland Rye Whisky’nin imalatçısı Sagamore Spirit, Baltimore City’deki Port Covington semtinde beş dönüm arazide yeni bir içki fabrikası açtı. Deniz kenarı kampüsü, bir karşılama merkezi, bir ana damıtım binası ve Rye Street Tavern restoranı içeren toplamda üç binayı içeriyor.                     Dış mekan tabelasını, [...]
ARŞİV
Subscribe