Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
Kıyıda bir konut grubu: 13 Cove Grove
Share 12 August 2017

Site dar ve uzun, rıhtıma küçük cepheli bir arsaya sahip. Rıhtımın görünümünü en üst düzeye çıkarmak için Aamer, tüm yatak odalarının rıhtım manzaralarına sahip olabilmesi için evin bumerang eğrisi içinde tasarlandı. Geometri ayrıca, yirmi beş metrelik bir tur havuzunun, bir taraftan zemin seviyesine dahil edilmesine izin verdi. Bu tür havuzu, yaşam ve yemek alanlarını saran bir su özelliği olarak devam etmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aamer, aynı zamanda, ilk katın ana alanlarını akışkan ve süreklilik içinde düşündü, böylece girişten hemen kıyıları görebildi. Rıhtıma olan bağlantı, evden iskeleye uzanan doğrusal bir ahşap güverte ile daha da pekiştirilmiştir. Müşteriler ayrıca böyle bir mekansal eklemin evin ferahlık hissi verdiğini ve Cove Grove, Sentosa’daki benzer arsalardaki diğer düz çizgili evlerden çok daha fazla görünmesini sağladığını hissettiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bumerang şeklindeki evde Aamer ayrıca en az iki çeşit varyasyon da sundu. Yüksek eklem açıklıkları açısından Aamer; bumerangın iki yanını zıt bir biçimde tedavi etti. Cadde cephesine bakan kavisli taraf için, birinci katta nispeten opak ve kapalı bir şekilde ifade edilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak:www.arch2o.com
Çeviri:Mimdap


Yorum yazmak için


Tasarım: nARCHITECTS                 Greenpoint’de Norman ve Wythe Avenues’in kesiştiği yerde yeni bir depoda bulunan bu yeni mekan kurgusu, etkinlikler ve sergiler için alanlar, tasarım eğitimi, serbest ortak çalışma alanı, fabrikasyon laboratuarı, restoran fonksiyonlarını bir araya getiren dükkan tasarımıdır. . Bina, ayrıca, kent yaşamını iyileştirmek için ürün ve hizmetler [...]
ARŞİV
Subscribe