Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Kıyıda bir konut grubu: 13 Cove Grove
Share 12 August 2017

Site dar ve uzun, rıhtıma küçük cepheli bir arsaya sahip. Rıhtımın görünümünü en üst düzeye çıkarmak için Aamer, tüm yatak odalarının rıhtım manzaralarına sahip olabilmesi için evin bumerang eğrisi içinde tasarlandı. Geometri ayrıca, yirmi beş metrelik bir tur havuzunun, bir taraftan zemin seviyesine dahil edilmesine izin verdi. Bu tür havuzu, yaşam ve yemek alanlarını saran bir su özelliği olarak devam etmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aamer, aynı zamanda, ilk katın ana alanlarını akışkan ve süreklilik içinde düşündü, böylece girişten hemen kıyıları görebildi. Rıhtıma olan bağlantı, evden iskeleye uzanan doğrusal bir ahşap güverte ile daha da pekiştirilmiştir. Müşteriler ayrıca böyle bir mekansal eklemin evin ferahlık hissi verdiğini ve Cove Grove, Sentosa’daki benzer arsalardaki diğer düz çizgili evlerden çok daha fazla görünmesini sağladığını hissettiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bumerang şeklindeki evde Aamer ayrıca en az iki çeşit varyasyon da sundu. Yüksek eklem açıklıkları açısından Aamer; bumerangın iki yanını zıt bir biçimde tedavi etti. Cadde cephesine bakan kavisli taraf için, birinci katta nispeten opak ve kapalı bir şekilde ifade edilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak:www.arch2o.com
Çeviri:Mimdap


Yorum yazmak için


Tasarım: Office for Metropolitan Architecture (OMA)           Kendine has tasarımından dolayı tarihsel olarak önemli bir stadyum, oval stantlar sahaya yakın olarak konumlandırıldığından seyirciler ve oyuncular yakınlığı çok önemlidir. De Kuip benzersiz ve yoğun atmosferi ile bilinir. 80 yıl önce, Rotterdam merkezli futbol kulübü Feyenoord’un şu anki stadyumu artık modern talepleri karşılamıyor. [...]
ARŞİV
Subscribe