Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
Bir yenileme alanı projesi: SUNSET PARKI
Share 10 August 2017

WXY’nin Brooklyn Ordu Terminali’nin yeniden tasarımı

Editör:SELINA CHEAH

 

 

 

 

 

 

Sunset Park’ın Brooklyn Ordu Terminali (BAT) ve onun yenilenmiş peyzajı – birkaç milyon dolarlık bir genişleme projesinin yeni kaplamaları ilk olarak Untapped Cities tarafından rapor edildi.

 

 

 

 

2015 yılında, Mayor de Blasio, üç yüzbin metrekarelik siteyi ticari ve endüstriyel kiracılar getirecek bir kampüste yenilemek için 115 milyon dolarlık fon ayırdı. Birinci Dünya Savaşı askeri üssü olan Cass Gilbert tarafından tasarlanan site, gemiler, trenler ve kamyonlar arasında malların transferinde intermodal bir sistemi teşvik etmek için tasarlandı. Kafa karıştırıcı sirkülasyon daha önce kiracıları tesise taşımaktan alıkoydu ve New York merkezli WXY, kampüsün açık alanını yeniden tasarlamak için daha fazla kiracı çekmeye çalışıyor.

 

 

 

 

WXY’nin 1.000 metre kare alana yayılmış yeni kamusal alan düzenlemeleri arasında, yayalar için feribot yanaşma yeri, park etme ve binanın arasında gezinmek için daha iyi yol bulma mekanizmaları ve yeni yağmurlama, gelişmiş yağmur suyu akışı için geçirgen döşeme yer alıyor. Mevcut manzara mümkün olduğunca korunacaktır.

 

 

 
Şehir kompleksi 1981′de satın aldı ve New York Şehir Ekonomik Kalkınma Şirketi (NYCEDC) terminalin kıdemli yetkilisi oldu. Kent, geleneksel imalat, ileri üretim, gıda imalatı ve Made in New York (film, TV ve moda üretimi) gibi ‘Core Four’ endüstrilerinde yeni kiracılar çekmeye çalışıyor. Terminalin zeminleri betonarme malzemeden imal edilmiştir ve 250-300 pound’luk bir yükü bir metrekarelik ayağı destekleyerek imalat sanayii için çok uygundur.

 

 

 

 

Yenileme, bu sonbahara kadar ek 50.000 metrekare üretim alanını getirecektir.

 

 

NYCEDC Başkanı Maria Torres-Springer geçen yıl yaptığı açıklamada “Brooklyn Ordu Terminali, modern üretim, çeşitlendirilmiş üretim alanları ile girişimcilerin hedefinde olacaktır” dedi.

 

 

 
BAT’ın yeniden yapılandırılması, Sunset Park’ın kıyısında olmak üzere komşu endüstri şehri ve Güney Brooklyn Deniz Terminali’ne katılır.

 

 

 
Kaynak: www.archpaper.com
Çeviri:Mimdap


Yorum yazmak için


İstanbul Mimarlar Odası seçimleri yarın (25 Şubat 2018) de yapılıyor.  Oy kullanma işlemleri Mimarlar Odası İstanbul Şubesinin Karaköy binasında sabah 09 dan 17 ye kadar sürecek.   Oda Genel Kurulu İTÜ Taşkışla binası 109 nolu anfide sürüyor. Genel Kurul’da mevcut yönetim çalışma raporlarından sonra aralarında Dayanışmacı Taban Hareketi üyelerinin de olduğu mimarlar konuşmalarını yapıyorlar.   [...]
ARŞİV
Subscribe