Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
Dünden bugüne ODTÜ ormanı
Share 8 August 2017

Ankara’nın akciğeri olan 30 km2′lik ODTÜ Ormanı’nın korunması ile ilgili olarak çalışmalar yürüten “ODTÜ Savunulmalıdır” isimli twitter hesabında ODTÜ’yü yeşertme çalışmaları kapsamında yapanlara dair görüntüler paylaşıldı.

 

 

 

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ODTÜ ormanını hedef alan yol projesine karşı çıkan, ‘ODTÜ Savunulmalıdır’ isimli hesapta “Ormanlarımızı parsel parsel peşkeş çekenlerin değil, dünden bugüne bozkırı yeşertenlerin yolunda #ODTÜyeSahipÇık” mesajı paylaşıldı.

 

 

 

 

Yıllarca kocaman bir bozkırın ortasında emek emek yeşillendiren ODTÜ Orman’ın yol yapma bahanesiyle yok edileceği belirtilen hesapta ormana sahip çıkılması istendi.

 

 

 

Yolun geçeceği güzergah üzerinde yapılan incelemeler hakkında da bilgiler paylaşılan hesapta yol yapımının ekolojik tahribat yaratacağı belirtildi.

 

 

 

ODTÜ yerleşkesinin, İç Anadolu’nun olabildiğince az müdahale edilmiş, doğallığını koruyan birkaç bozkır ekosisteminden birini barındırdığının da altı çizildi.

 

 

 

 

 

Kaynak : Cumhuriyet

1 Yorum

Yorum yazmak için


17 Ağustos depreminin 18. yılında: Afet ne ‘doğal’ ne ‘fıtrat’ ne de ‘kader’dir.         17 Ağustos 1999 Büyük Marmara Depremi’nin 18. yılında, bir deprem ülkesi olan ve hem Ege bölgesinde yine depremlerle, geçtiğimiz ay İstanbul’da sel ile tekrar tekrar hatırladığımız Türkiye’de afetlere karşı son derece hazırlıksız olduğumuzu bir kez daha tespit ediyoruz. [...]
ARŞİV
Subscribe