Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
Dünden bugüne ODTÜ ormanı
Share 8 August 2017

Ankara’nın akciğeri olan 30 km2′lik ODTÜ Ormanı’nın korunması ile ilgili olarak çalışmalar yürüten “ODTÜ Savunulmalıdır” isimli twitter hesabında ODTÜ’yü yeşertme çalışmaları kapsamında yapanlara dair görüntüler paylaşıldı.

 

 

 

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ODTÜ ormanını hedef alan yol projesine karşı çıkan, ‘ODTÜ Savunulmalıdır’ isimli hesapta “Ormanlarımızı parsel parsel peşkeş çekenlerin değil, dünden bugüne bozkırı yeşertenlerin yolunda #ODTÜyeSahipÇık” mesajı paylaşıldı.

 

 

 

 

Yıllarca kocaman bir bozkırın ortasında emek emek yeşillendiren ODTÜ Orman’ın yol yapma bahanesiyle yok edileceği belirtilen hesapta ormana sahip çıkılması istendi.

 

 

 

Yolun geçeceği güzergah üzerinde yapılan incelemeler hakkında da bilgiler paylaşılan hesapta yol yapımının ekolojik tahribat yaratacağı belirtildi.

 

 

 

ODTÜ yerleşkesinin, İç Anadolu’nun olabildiğince az müdahale edilmiş, doğallığını koruyan birkaç bozkır ekosisteminden birini barındırdığının da altı çizildi.

 

 

 

 

 

Kaynak : Cumhuriyet

1 Yorum

Yorum yazmak için


İstanbul Mimarlar Odası seçimleri yarın (25 Şubat 2018) de yapılıyor.  Oy kullanma işlemleri Mimarlar Odası İstanbul Şubesinin Karaköy binasında sabah 09 dan 17 ye kadar sürecek.   Oda Genel Kurulu İTÜ Taşkışla binası 109 nolu anfide sürüyor. Genel Kurul’da mevcut yönetim çalışma raporlarından sonra aralarında Dayanışmacı Taban Hareketi üyelerinin de olduğu mimarlar konuşmalarını yapıyorlar.   [...]
ARŞİV
Subscribe