Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
Menderes Türel referandumu tanımadı: Göçmen Parkı’na polis ve iş makineleri girdi
Share 31 July 2017

Antalya Büyükşehir Belediye başkanı Menderes Türel kendi aldığı referandum kararının sonucunu tanımadı, halk iradesini hiçe saydı. Göçmen Parkı’nda nöbet tutan mahalleliye polis saldırdı.

 

 

 

 

Şarampol Projesi kapsamında yıkılarak yerine otopark yapılması planlanan, mahallelinin tepkisi üzerine referanduma gidilen parklardan Göçmen Parkı’na bu sabah iş makineleri birlikte konuşlandırılan çevik kuvvet TOMA nöbet tutan mahalleliye saldırdı. Mahalleliye destek için gelen Öğrenci Kolektifleri üyesi bir kişi gözaltına alındı.

 

 

 

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Şarampol Projesi kapsamında Üçgen Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan parklara otopark yapılmasına karşı mahallelilerin tepki göstermesi üzerine Menderes Türel kendisinin aldığı referandum sonucunu tanımadı.

 

 

Üçgen ve Cumhuriyet mahallesi sakinlerinin katılımıyla 11 Haziran’da yapılan referandumda, Cumhuriyet Mahallesi 1010 Hayır 221 evet, Üçgen Mahallesi ise 1852 Hayır 139 Evet  olmak üzere   %88,8 Hayır çıkmış, Menderes Türel geri adım attığını duyurmuştu.

 

 

Referandum sonrası  Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Göçmen Parkı’na gözünü diken Menderes Türel, bugün (31 Temmuz 2017) sabah saatlerinde çevik kuvvet birlikleri, TOMA eşliğinde iş makinelerini parka konuşlandırdı. Yıkım haberini duyan mahalleli parkta nöbete başladı.

 

 

 

Kaynak : www.antalyasokaklari.com

 

2 Yorum
  1. ne oldu demokrasi yüzde 90 referandumda park kalsın dedi halk. ne oldu “Antalya çocuğu menderes” ? herşey yalanmış değil mi?

    Hüdai Palandöken | 2 August 2017

  2. hepsi takma hepsi yalanmış çünkü. işlerine gelmezse halkı nasılda küçümsüyorlar. hani millet efendiydi, hani oy veren halkın kararı üstündü???

    O.Nuri Kartal | 3 August 2017


Yorum yazmak için


İstanbul Mimarlar Odası seçimleri yarın (25 Şubat 2018) de yapılıyor.  Oy kullanma işlemleri Mimarlar Odası İstanbul Şubesinin Karaköy binasında sabah 09 dan 17 ye kadar sürecek.   Oda Genel Kurulu İTÜ Taşkışla binası 109 nolu anfide sürüyor. Genel Kurul’da mevcut yönetim çalışma raporlarından sonra aralarında Dayanışmacı Taban Hareketi üyelerinin de olduğu mimarlar konuşmalarını yapıyorlar.   [...]
ARŞİV
Subscribe