Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
Facebook’tan Karma Kullanımlı Mahalle…
Share 17 July 2017

OMA, Menlo Park’ta Facebook tarafından devreye alınan yeni karma kullanımlı mahalleyi tasarladı.

 

 

 

 

Facebook, Menlo Park California’daki mevcut merkezinin bitişiğinde yeni bir kampüs kuruyor. Yeni ‘Willow Campus’ master planının tasarımı, ortağı Shohei Shigematsu liderliğindeki OMA’nın New York bürosuna yaptırıldı. ‘Kampüs’, 1.500 yerleşim birimi, 12.500 m2 lik perakende alanı ve diğer toplum odaklı tesislerin bulunduğu parkları içeren karma bir kullanım bölgesi olacaktır.

 

 

 

 

Shigematsu, “Ağ bölgesinde ve sosyal medyadaki yenilikleri “Bay Area” da bağlantı için kentsel hedeflere olan Facebook’la işbirliği yapmak heyecan verici” dedi. “Willow Campus masterplanı, Menlo Park topluluğunun ihtiyaçlarına cevap veren farklı programlarla bir yer edinme hissi uyandırıyor. Site, bölgesel ulaşım, konut ve çevre geleceğini etkileme potansiyeline sahiptir.

 

 

 
Facebook’tan yeni gelişme Menlo Park topluluğunu daha yakından tanımak ve ihtiyaçlarını karşılamak için hazırlandı. “2011′de Menlo Park’a taşındığımızda bir ev bulduk. Bu topluluğun bir parçasıyız ve burada olmak, burada dünyayı birbirine yakınlaştırmak misyonumuz üzerinde çalışmamızı mümkün kılıyor” dedi; Facebook’un Global Başkan Yardımcısı John Tenanes. Ayrıca, yaptığı açıklamada, yeni projenin piyasa kira oranının altında birimler sağlayarak konut çabalarına katkıda bulunacağını ve mahalle için transit altyapısını geliştirerek trafik tıkanıklığını gidereceğini belirtti. Bu projeye ilk yatırım 18.5 milyon dolar, birinci safhanın 2021 yılına kadar tamamlanması planlanıyor.

 

 

 

 

Kaynak: www.arch2o.com
Çeviri: Mimdap


Yorum yazmak için


Büyük metropolde yaşayanlar ve ziyaretçiler için, New York’ta zaman geçtikçe beklenmedik bir şey görmek ve keşfetmek için yeni bir şey değil; bu hiç uyumayan şehirde. Rüyaların doğabileceği ve aynı zamanda gerçekleştirilebileceği beton ormanı içinde  en azından bu kadar çok umut  taşıyan uzun vadeli bir metamorfoza girebiliyor.     Eski binalar her zaman yıkılır ve yenileri [...]
ARŞİV
Subscribe