Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
TMMOB’dan Amasra’da termik santrale karşı mücadele çağrısı
Share 14 July 2017

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Amasra’da yapılmak istenen termik santrale karşı mücadele çağrısı yaptı.

 

 

 

 

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, düzenlediği basın toplantısında Amasra’da yapılmak istenen termik santrale karşı herkesi mücadeleye davet etti.

 

 

Candan, Amasra’da Hema Enerji tarafından kurulmak istenen termik santrale karşı Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin ve 2 bin 19 kişinin açtığı dava için 14 temmuz Cuma günü yapılacak bilirkişi keşfine çağrı yaptı.

 

 

“BİZE AİT OLANI SAVUNUYORUZ”

 

 

ÇED raporunun imzalanmasıyla Amasra’nın ölüm fermanının imzalanmış olduğunu vurgulayan Candan, söz konusu termik santral karşıtı mücadelenin Türkiye’de rekor bir sayıyla dava açılan mücadele alanlarından biri olduğunu ifade etti.

 

 

Bartın Platformu’nun “sen de gel” çağrısı için Cuma günü sabah Mimarlar Odası Ankara Şubesinden otobüslerin kaldırılacağını belirten Candan, “Otobüslerle günübirlik gittiğimiz bir Amasra/Bartın değil, bizim için aslında tarihiyle ,doğasıyla, potansiyeliyle dünyanın güzelliklerinden birisi olan, belki ikamet etmediğimiz ama bize ait olan bir toprak parçasını doğa güzelliğini savunmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Kaynak : İlerihaber.org

 

 

 


Yorum yazmak için


Yumuşakça denize doğru eğimli arazi, Cap Ferret’ın tipik özelliği: çilek ağacı, yuka ve çamların küçük bir ormanı. Meydan, çevredeki manzara ile uyumlu olarak mevcut bitki örtüsü üzerinde sınırlı bir etkiye sahip olacak bir proje tasarlamaktı.                 Ev, orman havasını yansıtır ve çoklu açıklıklar doğayla olan ilişkisini vurgulamak için [...]
ARŞİV
Subscribe