Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
PENN PRESBYTERIAN Tıp Merkezi
Share 10 June 2017

EwingCole’un Penn Presbiteryen Tıp Merkezi 2016 Büyük Sağlık Binaları Ödülü almıştır.
37 departmandan oluşan yüzlerce Pennsylvania Sağlık Sistemi personeli, üç yıllık bir planlama sürecine katıldı. Sonunda, ekip uzun süredir beklenen “Gelişmiş Bakım Mekezinde” neyin gerekli olduğunu biliyordu: son teknoloji ürünü kritik bakım üniteleri, genişletilmiş cerrahi takımlar, büyük boyutlu bir helikopter ve daha fazlası. Tasarım direktörü Saul Jabbawy her şeyi not aldı. Ayrıca, bir mimari hedef belirledi: yenilenmiş bir bina ve yeni bir binanın 17.000 metrekarelik tek birleşik kompleksini yapmak.

 

 

 

 

Bunu yapmak için, bir avluya bakan havadar, davetkar ruh halinden esin kaynağı olan bir dolaşım omurgası oluşturan veranda önemli oldu. Köpüklü epoksi terrazzo döşeme bandı, hastaları, ziyaretçileri ve çalışanları her biri dolaylı aydınlatma ledleri ile aydınlatılmış bir dizi dalgalı beyaz boyalı çelik kanadın altındatoplanır. Projedeki diğer açık hava referansı ise, bir yarış pistinde gibi dolaşan resepsiyon masasını içermektedir. Bu arada, ince alüminyum çıtaları olan ahşap cevizle kaplanmış duvarlar bu büyüklüğe konut hissi verir ve her zaman klinik ortamlarında sıcaklık ve bir konfor sağlar.

 

                        EwingCole tarafından Penn Presbyterian Tıp Merkezi.

 
Yapı omurgasının ötesinde, yüksek kontrastlı malzemeler ve renkli mimari aksan hastaların dikkatini çekerek kaygı hafifletmeye yardımcı olur. Yerel lezzet de bu algının güçlenmesinde yardımcı olur. Böylece, bekleme odaları ve arıtma alanları tanıdık Philly manzaralarının spor formlarını izleyerek, kullanıcılarda projeye dahil olmak için imkanlar getirir.

 

 

 
PROJENİN ADI Penn Presbyterian Tıp Merkezi
YER Philadelphia
FİRMA EwingCole
ALAN: 17.000 m2
FOTOĞRAF: Mason Fotoğrafçılık

 

 

Proje Ekibi: John Gerbner; William Hawk; Mary Frazier; Caitlin Di Marzio; Kevin Cusick; Stephanie King; Elaine Kim; Jason Fierko; Jason Parrish; Dan Kolowitz; Çırağan Amin; Carl Speroff; Bruce Falkenstein; Jaime De La Rosa; Peter Welsh; Colleen Blackwell; Bryan Crawford.

 

 

 

Kaynak: www.interiordesign.net
Çeviri: Mimdap

 

 

 

 


Yorum yazmak için


Denizli’nin Çal ilçesinde Cumhuriyetin ilk yıllarında yapılarak eğitim öğretime başlayan ve daha sonra Halk Eğitim Merkezi binası olarak devam eden 91 yılık tarihi 2 katlı Gazi Paşa Mektebi binası alevlere teslim oldu. İtfaiye ekiplerinin 1.5 saatte kontrol altına alarak söndürdüğü yangında tarihi bina kullanılmaz hale geldi.           Yangın saat 21.30 sıralarında [...]
ARŞİV
Subscribe