Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Aart Architects, Danimarka’da yeni bir Kürek Stadyumu tasarımı yarışmasını kazandı
Share 9 June 2017

 

Aart Architects grubunun, E + E Architects, LIW Planning ve Viggo Madsen Danışman Mühendisleri  danışmanlığı ile Kopenhag’ın dışında Bagsværd Gölünde Danimarka Kürek Stadyumu tasarımı için çok önemli yarışmayı kazandıkları açıkladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bagsværd Gölü’ndeki Danimarka Kürek Stadyumu, uluslararası bir ligde bir kürek stadyumu oluşturma vizyonunu yerine getiriyor. Her tarafta su ve ormanla güzel bir konumda bulunan bu lokasyon hem seçkin hem de daha geniş kitleleri barındıran bir yer. Burada, göl ile orman arasında dengelenmiş olan kürekle ilgili klasik disiplinler, diğer boş zaman değerlendirmeleri ile kesişir. Sporun, çeşitli spor türlerini, seçkinler ve halk için spor ve dayanıklılık değil, aynı zamanda sosyal refah ve zihinsel sağlık ile ilgili olduğunu gösteren sosyal ve doğal deneyimlerle karıştıran bir spor merkezidir. Tümüyle ilgili ve bu, günlük hayatta geniş kapsamlı bir çerçeve olarak bireysel sporcunun performansını arttırmaya yardımcı olan yeni ulusal kürek stadyumunun başlangıç ​​noktası.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu, sitenin potansiyelinin açılımı ve farklı kullanıcılarıyla diyaloğa girerek mümkün olmuştur. Sonuç, bireysel atlet için fark yaratan ve doğal çevreye bir şeyler geri veren bir ulusal spor merkezi. Açık ve sıcak bir kürek spor merkezi, kürek spor merkezi çevresindeki aktivite alanından (Lunden) ve tekne salonu (Brinken) önündeki gezinti meydanından birleştirme park streçine (Rostadionparken) kadar geniş kapsamlı etkinliklerin odak noktasını teşkil eder ). Peyzaja kazmak yerine, kürek çekme merkezi, tekne salonu ızgara yapısından ahşap ile şeffaf bir binanın içine yerleştirilmiştir. Dışarıdan, çeşitli yerlerde kendini açar, ömrünü çevrede gösterirken aynı zamanda göle bakan geniş alanlı ve rekreasyonel orman alanı arasında geçiş sağlar.

 

 

 

 

Göl ile orman arasındaki geçiş, eğimli peyzajın bina içerisinden aktığı ve içten açtığı kürek çekme merkezine kadar sürülür. Binanın içinde gezindiğinde, biri göl ile orman arasındaki gerilim alanında bulunma hissine sahiptir – örneğin, fuaye ve tekne salonu ormanda ve gölden manzaralar sunmaktadır. Katlardaki ve mekansal özelliklerin arasındaki farklı bakış açıları binaya farklı bir şeffaflık kazandırıyor, bu nedenle her zaman daha büyük bir topluluğun parçası olma hissine sahipsiniz. Topluluk, fuayenin eğitim öncesi ve sonrasındaki toplantıları karşılayacak şekilde tasarlandığı kürek spor merkezi özelliğidir. Binanın her yerinde, kullanıcıların buluşabileceği ve etkileşimde bulunabileceği köşe ve cırcır alanları var ve fuaye, tekne salonu, atölye, eğitim odası, çok amaçlı oda, toplantı odaları ve çeşitli işlevler arasında merkez arasında çok yakın bir etkileşim yaratıldı. yönetim.

 

 

Yeni ulusal kürek spor merkezi bir parçası olarak bir hakem kulesi de inşa edilecek. Gölün genişliği ve ormanın yükselen ağaçlarından esinlenen kule, heykelsi bir ahşap yapı oluşturmak için yükseliyor. Cephe deseni dikey ahşap çıtalar ile kulenin, kürek çekme merkezi ile bir mimari yakınlık ve seyirci standları yatay çizgileri bir kontrast olarak hizmet veren dikey bir ifade verir. Kulenin arkasındaki fikir, önemlilik ve sadelik açısından çevreye doğal olarak uyan ancak aynı anda ondan farklı olan ve gölden görülen görsel bir dönüm noktası oluşturan bir yapı oluşturmaktır. Buna ek olarak, ormana bakan kule, açık hava eğitimi için entegre bir tırmanma duvarı ve çekme çubuklarına sahiptir. Kaplı terasla birlikte, bu, kuleyi geniş bir kullanıcı yelpazesi için ideal bir yer haline getirir.

 

 

 

Kaynak: WAN

Çeviri: Mimdap

1 Yorum
  1. Bir kayıkhane bu kadar iyi olabilir ancak. Nefis sahiden.

    Deniz ARKAN | 28 October 2017


Yorum yazmak için


Birinci derece arkeolojik SİT alanındaki Bodrum Kalesi’nde yapılmak istenen restorasyon Muğla 2’nci İdare Mahkemesi’nce iptal edildi. Mahkeme, Bodrum Kalesi için oybirliğiyle ‘Korunarak gelecek nesillere aktarılmalı’ kararı verdi.       Bu kez mahkeme kararı yıkım başlamadan geldi. Muğla 2’nci İdare Mahkemesi, dünyanın ikinci büyük arkeoloji müzesi olan ve UNESCO’nun Korunması Gerekli Kültür Varlıkları Listesine aday [...]
ARŞİV
Subscribe