Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
Uluslararası Modern Mimarlıktan günümüze
Share 13 May 2017

Mimarlar Dellekamp Arquitectos

Konumu: Letran Valle, 03650 Ciudad de Mexico, CDMX, Meksika

Design Ekibi: Dekel Dellekamp, ​​Jachen Schleich

Alanı: 200m2

Proje Yılı: 2007

Photograflar: Sanaf Pereznieto

 

 

 

 

 

 

 

Mimarın açıklamasıyla: Dellekamp Arquitectos tarafından bu apartman, Benito Juárez, Mexico City’de inşa edilmişti. Ve genç aileler için orta sınıf bir konut geliştirme projesi olarak tasarlanmıştır. Projenin temel öncülüğü, standartın üzerinde bir önemlilik ve mekansallık sunan piyasa alanı içinde konut geliştirmekti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Her daire iki yaşanabilir modüle bölündü: birinci bölümde oturma odası, yemek odası ve servis çekirdeği içeren mekanlar yer alırken ikinci bölümde içinde dolap ve banyo bulunan bir oda yer almaktadır. Proje, bir, iki veya üç yatak odalı dairelere sahip olma ihtimaliyle birlikte geliştirildi; bazıları (cadde manzaralı daire) dış terasa yönelirken, diğerleri çekici bir çatı bahçesine sahiplendi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proje, alan ve yapı arasında çok net bir entegrasyona sahiptir. Tüm malzemeler plastik özelliklerini vurgulamak için belirgin bir şekilde kullanılır. Yaşanabilir birliklerin işlevsel düzeni, yapısal sistemlerin açık bir planına sahip olmaya izin veriyordu; bu yapıda çifte yüksekliklere sahip merkezi bir dolaşım ve binanın merkezine ışık girişini sağlanmaktadır.

 

Bu eserin tasarım sürecinde en tekrarlanan temalarından biri, tuğlalı tonozların yapımcı yöntemlerini, beton duvarların döşenmesini, Terrazzo zeminlerini, korkulukları ve duvarlarını açık bir şekilde kullanarak, tüm alanlarda maddi dürüstlük sağlamaya özen gösterilmekteydi.

 

Kaynak: Archdaily
Çeviri:Mimdap

Yorum yazmak için


İstanbul Mimarlar Odası seçimleri yarın (25 Şubat 2018) de yapılıyor.  Oy kullanma işlemleri Mimarlar Odası İstanbul Şubesinin Karaköy binasında sabah 09 dan 17 ye kadar sürecek.   Oda Genel Kurulu İTÜ Taşkışla binası 109 nolu anfide sürüyor. Genel Kurul’da mevcut yönetim çalışma raporlarından sonra aralarında Dayanışmacı Taban Hareketi üyelerinin de olduğu mimarlar konuşmalarını yapıyorlar.   [...]
ARŞİV
Subscribe