Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
Mimarların verdiği mücadele ödüle doymuyor
Share 10 May 2017

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin verdiği mücadele, ödüllerle takdir ediliyor. “Uğur Mumcu Mücadele Ödülü”, “Ankara’yı En İyi Koruyan Örgüt Ödülü”, Erdal Eren anısına “Ankara’nın Sahibi Var” ödüllerine layık görülen Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’a meslek etiğine, topluma ve yaşadığımız çevreye yaptığı katkılarından dolayı Koru Rotary Kulübü Derneği tarafından “Meslek Hizmet Ödülü” törenle verildi.

 

 

 

 

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin verdiği kent mücadelesi, Mimarlar Odasına ödül üzerine ödül getiriyor. Cesurca yürütülen mücadelenin kararlılığı toplumun değişik kesimleri tarafından takdir toplamaya devam ediyor.

 
“Uğur Mumcu Mücadele Ödülü”, “Ankara’yı en iyi koruyan örgüt ödülü”, Erdal Eren anısına “Ankara’nın Sahibi Var” ödüllerine layık görülen Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Koru Rotary Kulübü Derneği tarafından verilen “Meslek Hizmet Ödülü’ne” de layık görüldü.

 
Bu kapsamda Bilkent Otel’de ödül töreni gerçekleştirildi. Ödül törenine Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve Mimarlar Odası Ankara Şube İkinci Başkanı Ali Atakan kent izleme Merkezi Sekreteryası Redife Kolçak ve Şube avukatı Revşan Deniz Çobanoğlu katıldı.

 

 

Başarının arkasında kocaman bir mutfak var

 
Candan, ödül töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 
“Biz çok uzun süredir Mimarlar Odası Ankara şubesi olarak Cumhuriyetin başkenti Ankara’yı korumaya çalışıyoruz. Bunda Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin yönetim kurulunun kararlığı, inancı ve 60 yıllık geleneğimizle, bizimle birlikte çalışan yol arkadaşlarımızın büyük katkısı var. Yönetim kurulumuz, hukuk birimimiz ve kent izleme merkezimiz olmasaydı benim tek başıma çıkıp bir şeyler söylememin mümkün olmayacağını sizler de biliyorsunuz. Bu mücadelenin arkasında kocaman bir mutfak var. Biz mutfakta üretilenleri anlatmakta ve onun mücadelesini vermekle yükümlüyüz. Onun için ben bu ödülü yönetim kurulumuz,meslektaşlarım, çalışan bütün personelimiz ve yüreğinde Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkentini koruma sevgisi olanların hepsi adına alıyorum.”

 

 

 

 
Hayır daha bitmedi, mücadele yeni başlıyor

 
Bu ödülde herkesin emeği olduğuna dikkat çeken Candan, şöyle devam etti:
“Daha cesurca ve yüreklice mücadele etmemizde herkesin emeği var. Çünkü bize verilen ödüller ve bize söylenen sözlerin hepsi bizim için başka bir enerji yaratıyor. Başka bir teşviğe neden oluyor. Verdiğimiz mücadele çok farklı kesimlerle buluştu. Biz bunu Cumhuriyet ve bize emanet edilmiş bir başkentin aşkıyla bunu başardık. Bu kent sadece bir kent değil, 81 ilin bir ili değil. Cumhuriyetin bütün kuruluş hikayesini okuduğumuz, Mustafa Kemal Atatürk’ün her bir metrekaresinde Cumhuriyet ideolojisini yazdığı, mekanlarıyla, parklarıyla, yeşil alanlarıyla ve sonrasında o simgeselliği bize emanet ettiği başkent. Türkiye adına bütün kararların verildiği bir yer. Belki onu sevmek ve o aşkla davranmak bizim bu kadar hiçbir şeyi düşünmeden hareket etmemize neden oluyor. Bulunduğumuz yerin ve bize verilen desteğin farkındayız. Bugün burada bulunmaktan ve sizin bu ödülünüze layık olmaktan kaynaklı sizlere teşekkür ediyoruz. Mücadelemiz daha yeni başlıyor ve devam edecek. Hayır daha bitmedi dedi dostlarımız, biz ve bütün meslek odaları hayır daha bitmedi dedik. Asıl şimdi Türkiye Cumhuriyetini ve onun başkentini savunmak, demokrasi ve çağdaş uygarlık düzeyine taşımak yeni başlıyor. Bu ödül de bizim nişanemiz olsun.”

 

 

 

 
Ankara Koru Rotary Kulübü tarafından verilen Meslek Hizmet Ödülü önceki yıllarda, Mesleğe Hizmet Ödülü, Sabih Kanadoğlu, Turgut Özakman, Bekir Coşkun, Şefika Kutluer, Mustafa Ayaz, Metin Feyzioğlu, Celal Göle ve Özgen Acar, İrfan Değirmenci gibi bilim, sanat ve medya dünyasının değerli isimlerine takdim etmişti.

 

 

Ödül törenine ilişkin video linki

http://www.mimarlarodasiankara.org/index.php?Did=8777

 

 

Kaynak :  Mimarlar Odası Ankara Şubesi 

1 Yorum
  1. Ankara çevre düzeni planına bile dava açamayan oda mı ödüle doymuyor?

    mahmut | 14 May 2017


Yorum yazmak için


Shenandoah Evi Batı Virginia’nın Mavi Sırt Dağları’nın eteklerinde yer almaktadır. Hem bir ikamet yeri hem de yazarın, hem manzara içinde samimi cep bahçeleri yaratacak hem de dağların muhteşem manzaraları için avantaj sağlayacak şekilde tasarlanmış bir çekilme olduğu düşünülüyor.                       Yer: Lexington, Virjinya Proje durumu Kurullarda [...]
ARŞİV
Subscribe