Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Ayb Lisesi
Share 4 May 2017

Tasarım: Storaket Mimari Stüdyo
Bu alan, önce öğrencileri barındırmak, şeffaflığı ve iletişimi vurgulamak ve öğrencileri personelden ve fakülteden ayıran birçok hiyerarşiyi ortadan kaldırmak ve böylece daha işbirliğine yatkın bir öğrenme ortamı oluşturmak için tasarlandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okul, çevresel etkileri en aza indirgeyen ve dönüşümlü ve yaratıcı düşünceye okulun genel vurgusuna katkıda bulunan mevcut bir Sovyet yapısını içermektedir. Çalışma alanları ve boş zamanlar birbiriyle karışmış durumda ve beyaz tahta kaplı duvarlar öğrencilerin çevrelerinin şekillendirilmesinde aktif rol oynamalarını sağlıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Binanın birinci katında, kafeterya, mutfak, oditoryum, kütüphane ve spor salonu gibi okulun ortak alanlarına ev sahipliği yapmaktadır. Sınıflar ikinci ve üçüncü katlarda bulunmaktadır. Okulun zeminleri hem görsel olarak hem de iç katta ve alt katta görüş sağlayan iç balkonlarla ve iç ve dış slaytlarla bağlanmıştır. İdari alanlar sırlıdır ve açıktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proje Bilgisi
Mimarlar: Storaket Mimari Stüdyo
Yeri: Yerevan, Ermenistan
Yıl: 2012
Türü: Eğitim
Fotoğraflar: Sona Manukyan, Ani Avagyan, Artashes Martirosyan, Vahan Stepanyan

 
Kaynak: www.arch20.com
Çeviri: Mimdap

 


Yorum yazmak için


Amerikalı mimarlar Tod Williams ve Billie Tsien, Japonya Sanat Birliği’nin 2019 Praemium Imperiale ödülünü  kazandı.       2019 Praemium Imperiale mimarisi, Tod Williams ve Billie Tsien’i ödüllendirdi. Fotoğrafı çeken Taylor Jewell     Her yıl verilen Praemium Imperiale, mimarlık, heykel, müzik, resim ve tiyatro ya da film alanlarında “büyük uluslararası etki” yapan sanatçıları tanır. [...]
ARŞİV
Subscribe