Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Varina Bölge Kütüphanesi
Share 25 April 2017

Tasarım: Tappé Architecture

Richmond, Va’nın güneydoğusundaki bir tarım topluluğuna hizmet eden Henrico County Halk Kütüphanesinin bu yeni şubesi yaşlanan bir tesisin yerini alıyor ve ömür boyu öğrenme, bireysel dönüşüm ve toplumsal ilerleme için kuruluyor.

 

 

 

 

 

 

Daha önce özel bir konutun bulunduğu 22 hektarlık bir parsel üzerinde yer alan yeni bina, kırsal ve tarihi bağlamını toplumun çağdaş görüşleri arasında bir köprü meydana getiriyor. Doğal ortamında sağlam bir şekilde kök salmış olan kütüphanenin tasarımı, toplumun dilinden esin kaynağı olmuştur. Peyzaj sergileyen ve sergileyen bir dizi pavyon ile tasarımın basit paleti ve formları tütün ahırlarının bir araya getirilmesini sağlar.

 

 

İçerde, yeni kütüphane yanısıra, müşterilerin koleksiyon ve personelle etkileşim kurmaları için sayısız olanak sunuyor. Oldukça aktif alanlarda, işbirliği için destek ve bol konsantrasyon ve yaratıcılığı teşvik eden sessiz alanlar kurgulanmıştır. Büyük topluluk odası ve eğitim mutfağı gibi toplu mekanları bir araya getirmek, bilgi, araştırma ve proje üretimine kendinden yönlendirilmiş erişim için tasarlanan alanları noktalamaktadır.

 

 

 

 

 

 

Yaklaşık 300.000 kart sahibine kolay erişim sağlamak için kütüphanenin yapılandırması gerektiğinde hızlı işlemler yapabilmenizi sağlar. Başlıkların daha kolay tanınmasını sağlamak için eğimli geniş koridorlar ve rahat raflar, tam hizmet sürüş penceresi ile tamamlanmaktadır.

 

 

 

 

Müşteri ve tasarım ekibi, her pavyonun arka tarafındaki arka sundurma stili manzarayla daha da güçlendirilmiş, doğal ortamın görünümünü en üst düzeye çıkaran sezgisel bir kat planı geliştirmek için el ele çalıştı. Bu talimatın ardından takımın programlamayı sağlamlaştırmasına ve günlük aydınlatmalı alanların ve kapalı alanların kapatılmasına dengeli bir yaklaşımda bulunmasına ve mekanik sistemlerdeki ve kanal geçişindeki verimliliğin artırılmasına izin verildi.

 

 

Yeni binayı çevreleyen mevcut peyzajlı alanların çoğuna dokunulmadan kaldı; Geliştirilenler asgari düzeye getirildi ve yerli bitki örtüleri ve çayır otları vardı. Kütüphanenin önünde yer alan küçük bir çim, kitap satışı, bir çiftçilerin pazarı ve konser dizisi için yer sağlayarak topluluk işlevlerini daha da desteklemektedir.

 

 

Yer: Henrico, Virginia
Proje durumu: İnşa edilmiş
Tamamlanan Yıl: 2016
Boyut: 4.100 metre kare
Müşteri : Henrico İlçe Halk Kütüphanesi

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com
Çeviri: Mimdap


Yorum yazmak için


Amerikalı mimarlar Tod Williams ve Billie Tsien, Japonya Sanat Birliği’nin 2019 Praemium Imperiale ödülünü  kazandı.       2019 Praemium Imperiale mimarisi, Tod Williams ve Billie Tsien’i ödüllendirdi. Fotoğrafı çeken Taylor Jewell     Her yıl verilen Praemium Imperiale, mimarlık, heykel, müzik, resim ve tiyatro ya da film alanlarında “büyük uluslararası etki” yapan sanatçıları tanır. [...]
ARŞİV
Subscribe