Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
Philadelphia Sanat Müzesi Yeni Binası
Share 15 April 2017

Tasarım: Gehry Parners

Philadelphia Sanat Müzesi, vizyoner mimar Frank Gehry önderliğinde ana binanın fiziksel bir dönüşümü ve yenilenmesi olan Core Projesi resmen başlatıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Müzenin Tesisleri Master Planının uygulanmasına bir sonraki aşamada Core Project, 6.500 metre kare yeni kamusal alan, Müzenin zengin Amerikan sanat eserlerinin sergilenmesi için ek 1100 m2 ve galerinin eşit miktarı kadar Çağdaş sanatın sunumu için yer eklenecektir. Gerekli altyapı iyileştirmelerini binanın kalbindeki dolaşımın yeniden düzenlenmesi ile birleştiren “Çekirdek Proje”, müzenin ziyaretçileri için deneyimini büyük ölçüde artıracak, topluluk için erişimi önemli ölçüde artıracak ve ünlülerin sergilenmesi için daha fazla yer sağlayacaktır.

 

 

 

 

 

 


Müze yaklaşık üç yıl içinde tamamlanacak olan inşaat süresi boyunca halka açık olacak ve tamamen faaliyete bulunacaktır. “Çekirdek Proje”, 196 milyon dolarla bütçelenerek, Müzenin eğitim ve halka açık programlama, iyileştirilmiş erişim ve Timothy Rub’in müzakerelerde iddialı hedeflere ulaşmasını sağlayacak daha büyük bir bağış toplama çabası başlatılıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Philadelphia Müzesi’nde Kampanya’nın bir parçasıdır George D. Widener Philadelphia Sanat Müzesi Müdürü ve Genel Müdürü; Philadelphia Sanat Müzesi’ndeki Vaulted Walkway’de Frank Gehry.

 

 

 

 

 

 

Projenin hedefleri, toplumsal faaliyetleri yerine getirmek için yeni teknolojilerin yenilikçi kullanımı ve yerel olarak ve uluslararası düzeyde yeni nesil kitlelere daha etkin bir şekilde katılımını sağlamaktır. Bu 525 milyon dolarlık kapsamlı kampanya, Müze’nin simgesel ana binasını yenileyip iyileştirecek, bağışlarını güçlendirecek ve kentin en dinamik kamu kurumlarından biri olmayı ve akranları arasında bir lider olmayı sağlayacak yeni girişimlere destek olacaktır.

 

 

 

 

 

 

Philadelphia tarihinin en büyük kültürel bağış toplama kampanyası olan It Starts Here, toplam 326 milyon doları veya toplam hedefinin sadece% 62′sini oluşturdu. Üç ittifakın bu gayretli Kampanya Eşbaşkanları çalışmalara öncülük ediyor: Barbara B. Aronson, David Haas ve Katherine Sachs. Mütevellisi Bruce E. Toll, Kampanyanın Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Philadelphia Sanat Müzesi bugüne kadar Marguerite ve Gerry Lenfest, geç Robert L. McNeil, Jr. ve Constance ve Sankey Williams’dan Başlayanlar için cömert önderlik katkısı aldı. Ek liderlik hediyeleri, Daniel W. Dietrich II, David Haas, Keith L. ve Katherine Sachs, Pennsylvania Federal Topluluğu ve Philadelphia Şehri tarafından geçti.

 

 

 

Yer: Philadelphia
Proje durumu: Kurullarda / İlerleme Durumunda
Boyut: 2.200 m2.
İşveren:Philadelphia Sanat Müzesi

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com
Çeviri: Mimdap


Yorum yazmak için


Sydney Opera Evi Robotik Yeni Bir Dönüşle Korunmaktadır. Sydney Opera Binası dünyanın en önemli yerlerinden biridir. Öyküsü, 1956′da New South Wales hükümetinin düzenlediği tasarım yarışmasıyla başlar ve burada Danimarkalı mimar Jørn Utzon’un  beklenmedik bir şekilde yarışmayı kazanıyordu. Utzon’un fikri basitti, ancak büyük bir binanın bileşenlerine sahipti ve bu nedenle o zamanki jüri üyesi Eero Saarinen’in [...]
ARŞİV
Subscribe