Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
“Bir Kuzey” Projesi
Share 4 April 2017

Tasarım: Holst Architecture

 

 

 

 

“Bir Kuzey” Projesi, topluluk, çevre ve dayanıklılığı içeren net bir değerler dizisi ile tasarlanmış yenilikçi bir ticari gelişmedir. Proje, enerji verimliliğini en üst düzeye çıkarmaya, atık ve tüketim azaltmaya ve kaynakları toplulukla paylaşmaya odaklanarak kahverengi sahada bir ofis ve perakende alanı sunuyor. Mahalle değerlerine ve işbirliğine güçlü bir bağlılıkla birleşen One North, ticari binalar için tamamen farklı bir yaklaşımı temsil eder.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zemin kat perakende satış amaçlı üç karma kullanımlı ofis binasından oluşan geliştirme, hem kiracılar hem de mahalle tarafından kullanılmak üzere canlı bir topluluk alanı yaratmak amacıyla 1.200 metrekarelik yeni bir avluyu çevreliyor. Bir Kuzey’deki Karuna Doğu (4 katlı) ve Batı (5 katlı) Binalar, öncü stratejilerin bir karışımı ile istisnai enerji verimliliği elde etmek için inşa edilmiş ve Oregon’daki tipik yeni bir binadan% 50 daha verimli bir şekilde performans göstermek üzere modellenmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ayrıca mevcut binalar da dahil olmak üzere ortalama ABD ofis binasından% 60 daha verimli olması bekleniyor. Sürdürülebilirlik stratejileri, süper yalıtımlı bir hava geçirmez bina zarfı, dış gölgeleme ve yerel kaynaklı ve sürdürülebilir olarak hesap edilen ahşap siding içerir. Tasarım ekibi ayrıca yüksek verimli mekanik sistemler ve termal köprülerin hemen hemen ortadan kaldırılması da gerçekleştirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karuna Doğu ve Batı Binalarının her ikisi de, yerinde elektrik üretimi (71 kw) için fotovoltaik diziler, enerji verimliliği için termal olarak kırılmış kapı ve pencereler ve temellerin de dahil olduğu binaların her tarafındaki izolasyona sahiptir. Otel bünyesindeki minimum park yeri toplu taşımı, yürüyüş ve bisikleti teşvik etmektedir. Bağımsız bir dijital yaratıcı ajans olan Enstrüman, Doğu Bina’nın 2., 3. ve 4. katlarında, zemin katta perakende satışlar yapıyor ve Batı Bina, birkaç ticari ofis ve perakende kiracısına ev sahipliği yapıyor.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: www.archpaper.com
Çeviri: Mimdap

1 Yorum
  1. Ahşap her yere girmiş ve çok sıcak hale getirmiş.

    Orçun Kuzey | 4 April 2017


Yorum yazmak için


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Söğütlüçeşme için hazırladığı plana itiraz eden Kadıköylüler, arazinin yeşil alan olarak kullanılmasını talep etti             Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, mülkiyeti TCDD, İBB ve Maliye Hazinesi’ne ait olan Söğütlüçeşme İstasyon alanı için yeni bir planı askıya çıkarmıştı.     Yeni hazırlanan planla birlikte gar sahası 42 bin 451 metrekareyi kapsayacak. Proje [...]
ARŞİV
Subscribe