Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Esenyurt Üniversitesi Mimar Sinan Sergisi
Share 7 May 2016

Mimar Sinan Haftası nedeni ile Esenyurt Üniversitesi öğrencileri ve proje yürütücüleri ile yapılan atölye çalışmaları ve araştırmalar ile ortaya çıkan sergi 28 Nisan- 12 Mayıs tarihleri arasında Esenyurt Üniversitesinde görülebilir.

Atölye çalışmalarında esas olarak hedef,  öğrencilerin Mimar Sinan’ı ve eserlerini tanıması olarak belirlenmiştir.  Mimar Sinan eserlerinin tarihi, mimari yapısı, kullanılan malzeme ve uygulama yöntemleri çalışılmış ve araştırılmıştır. Sergi de bu araştırmaların sonuçlarını sunmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin serbest el çizimlerine de yer verilmiştir.
1 Yorum
  1. Sevgili dostum Ali Parsa hocamızın; öğrencileriyle yapmış olduğu bu başarılı sergiyi ve çalışmayı kutluyorum.

    Hasan Kıvırcık | 25 June 2016


Yorum yazmak için


İstanbul Bakırköy’deki Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin ‘şehir hastanesi’ için imara açılmasına ilişkin plan, yargıya takıldı. Şehir hastanesi yapılmasında kamu yararı görmeyen İdare Mahkemesi, planın yürütmesini durdurdu.         Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin de yer aldığı yaklaşık 1 milyon metrekarelik alana yönelik yaptığı imar planına yargıdan ‘ret’ [...]
ARŞİV
Subscribe