Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Esenyurt Üniversitesi Mimar Sinan Sergisi
Share 7 May 2016

Mimar Sinan Haftası nedeni ile Esenyurt Üniversitesi öğrencileri ve proje yürütücüleri ile yapılan atölye çalışmaları ve araştırmalar ile ortaya çıkan sergi 28 Nisan- 12 Mayıs tarihleri arasında Esenyurt Üniversitesinde görülebilir.

Atölye çalışmalarında esas olarak hedef,  öğrencilerin Mimar Sinan’ı ve eserlerini tanıması olarak belirlenmiştir.  Mimar Sinan eserlerinin tarihi, mimari yapısı, kullanılan malzeme ve uygulama yöntemleri çalışılmış ve araştırılmıştır. Sergi de bu araştırmaların sonuçlarını sunmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin serbest el çizimlerine de yer verilmiştir.
1 Yorum
  1. Sevgili dostum Ali Parsa hocamızın; öğrencileriyle yapmış olduğu bu başarılı sergiyi ve çalışmayı kutluyorum.

    Hasan Kıvırcık | 25 June 2016


Yorum yazmak için


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Balbey Mahallesi Koruma Eksenli Yenileme Projesi’nin masaya yatırıldığı toplantıda vatandaşların, görüş ve talepleri dinlendi.       Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu’nda düzenlenen Balbey Halk Buluşması’na Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, Büyükşehir Meclis Üyesi İmar Komisyonu Başkanı Mehmet Hacıarifoğlu, Başdanışman Cem Oğuz, [...]
ARŞİV
Subscribe