Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
En güzel 10 kış bahçesi
Share 2 March 2009

Mevsimlerden kış diye bahçe zevkinizden vazgeçmek zorunda değilsiniz. Çünkü artık bahçe tutkunlarının dört mevsim tadını çıkarabileceği kış bahçeleri var. Son yıllarda örnekleri artan bu mekanlar insanlara soğuk günlerde bahar sıcaklığı sunuyor. Genelde camlarla çevrilen kış bahçeleri sadece soğuk günlerde değil her mevsimde pek çok kişinin, özellikle de doğa meraklılarının ilgisini çekiyor. Kış bahçeleri sayesinde insanın içini titreten havalarda hem çiçeklerle, yeşillikle ve ağaçlarla iç içe kahvenizi içebilir, hem de güneşin keyfini sürebilirsiniz. İşte en güzel kış bahçeli mekanlar.

1- Sabancı Müzesi Kış Bahçesi / İSTANBUL
2- Yeşil Ev / İSTANBUL
3- The House Cafe Kanyon / İSTANBUL
4- Cafe La Cigale / İZMİR
5- Romantika / İSTANBUL
6- Midpoint Bağdat Caddesi / İSTANBUL
7- Cafe Beylerbeyi / İSTANBUL
8- Cafemiz / ANKARA
9- Four Seasons Kış Bahçesi / İSTANBUL
10- Liman Kahvesi/ İSTANBUL

SAKIP SABANCI MÜZESİ

Projesi İtalyan mimardan

Kis Bahcesi1

Sakıp Sabancı Müzesi kış bahçesi, Galeriler ile Köşk bölümünün arasında yer alıyor. Bahçe düzenlemesi İtalyan peyzaj mimarı Ermanno Casasco tarafından yapılmış. 50 kişilik kış bahçesinde süs iğdesinden duvar sarmaşığına, Kıbrıs akasyasından porsuk ağacına, lavantadan mimozaya kadar birbirinden farklı 108 çeşit bitki var. Özellikle galeri gezmekten yorulanlar tarafından tercih ediliyor. Soğuk sandviç, kurabiye, çay, kahve ve meşrubat çeşitleri bulabilirsiniz. Pazartesi hariç, her gün 10.00-18.00 arası açık.

THE HOUSE CAFE/KANYON

Alışveriş merkezindeki bahçe

Kis Bahcesi2

155 metrekare ve 100 kişilik kapasiteye sahip. Dekorasyonda ağırlıklı olarak ahşap malzemeler kullanılmış. İç mekanda havalandırma ve klima sistemi kullanılırken, kış bahçesinde palmiye sobalar kullanılıyor. Bahçede 6 metrelik 10 gövdeli bambular ve 4 metrelik 16 tane formiyum türü bitkiler var. Mönüsünde salatalar, sandviçler, pizzalar, atıştırmalıklar var. Eren Talu, Faruk-Bülent Eczacıbası, Acun Ilıcalı, Güler Kazmacı müdavimleri arasında. Pazartesi, salı, çarşamba, perşembe ve pazar 09.00-24.00, cuma, cumartesi 09.00-01.00 arası açık.

YEŞİL EV SERA CAFE

Tarihi Yarımada klasiği

Kis Bahcesi3

Sultanahmet’teki Yeşil Ev, Turing tarafından işletiliyor. 400 metrekarelik bahçede sardunya, Japon gülü, fesleğen, küçük kaymak ağacı, menekşe, lale, kurdele çiçeği, dereçine, çuha çiçeği gibi çeşitli bitkiler var. Bahçenin sağ tarafında yer alan sera bölümü 60 kişilik kapasiteye sahip. Ünlü müdavimleri arasında Mehmet Ali Birand, Mithat Bereket, Erkan Mumcu, Doğan Hızlan, Selim İleri ve Necati Doğru var. Çay 6, kahve 7, meşrubat çeşitleri 7, bira 10, tost ve sandviç çeşitleri 10 TL. Her gün 07.00-23.00 arası açık.

ROMANTİKA

Üç bahçıvan bakıyor

Kis Bahcesi4

Fenerbahçe Parkı içinde 1990’dan bu yana hizmet veriyor. Deniz kenarında, yeşillikler içinde, camla çevrili. Özellikle hafta sonları kalabalık oluyor. Çiçeklerle bezenmiş kış bahçesinin bakım ve düzenlemesini üç bahçıvan yapıyor. Mönüsünde köfte, tavuk pane, salata, tost, hamburger gibi yiyeceklerin yanı sıra alkollü içecekler de mevcut. Elmalı turta, havuçlu kek ve kaşarlı simit çok rağbet görüyor. Haftasonları açık büfe kahvaltı var, 30 lira. Çetin Altan, Ahmet Altan, Esra Ceyhan, Gamze Özçelik ve Uğur Pektaş gibi ünlü müdavimleri var. 08.00’den 24.00’e kadar açık.

MIDPOINT

İtalyan yaseminiyle çevrili

Kis Bahcesi5

Çevresi İtalyan yasemini sarmaşıklar ve menekşelerle çevrili kış bahçesiyle Bağdat Caddesi’nin huzurlu mekanlarından. Kafenin değişik taşlar, çiçekler ve bahçe masalarıyla donatılmış kış bahçesi 60 kişi alıyor. 150 metrekarelik bahçenin 80 metrekarelik bölümü kış bahçesi. Ayrıca sigara içilmeyen 30 kişilik kapasiteye sahip olan kış bahçesi de var. Fajitalar 19, tavuklu ceasar salatası 15, İtalyan usulü sufle 11 lira. Müdavimleri arasında Mehmet Aslantuğ, Ali Ağaoğlu, Sunay Akın, Fenerbahçeli futbolcular ve Hakan Bilal Kutlualp gibi isimler var. Her gün 09.00-02.00 arası açık.

FOUR SEASONS

Çay saati için ideal

Kis Bahcesi6

Sultanahmet’teki Four Seasons Hotel İstanbul’un 75 metrekarelik kış bahçesi lobi katında. Çift camlı, 24 kişilik bahçe çiçeklerle dolu. Çiçek düzenlemesi mevsimlik olarak yapılıyor. Masaların üzerini Kuzmania’dan gardenyaya birbirinden farklı çiçekler süslüyor. Kış bahçesinin bakım ve düzenlemesini bahçıvan yapıyor. Özellikle çay saati için geldiyseniz kış bahçesine çıkmanız tavsiye ediliyor. Meltem Cumbul, Uğur Yücel gibi ünlü müdavimleri var. Limonata 14, alkollü içecekler 25, atıştırmalıklar 12-26, çay saati ise kişi başı 30 lira. Her gün 09.00-12.00 arası açık.

CAFEMİZ

Ağacı anıt olarak tescillenecek

Kis Bahcesi7

Sahibi Boğaç Üner, 1994’ten beri Arjantin Caddesi’nde. İki katlı eski Ankara evi niteliği taşıyan mekanın üst katında Üner’in ailesi konaklıyor. Bu nedenle ailenin bahçıvanı her gün bahçeyle özel olarak ilgileniyor. Bahçenin en dikkat çeken yanı büyük meşe ağacı. Ağacın anıt olarak tescillenmesi için girişimde bulunmayı planlıyorlar. Bahçede sarmaşık güller, menekşeler, çuha çiçekleri ve karadut ağaçları da bulunuyor. Bahçede müşterilerin çok ilgi gösterdiği kedi yavruları da var. Güney Fransa’nın Provensal bölgesinde sıkça kullanılan eskitilmiş beyaz ahşap mobilyalardan oluşan dekorasyonuyla dikkat çekiyor.

LİMAN KAHVESİ

Gemi parçalarıyla dekore edildi

Kis Bahcesi8

Kadıköy’deki mekan bir gemiyi andırıyor. Oturma bölümleri vapur güvertesi, barı da kayık şeklinde. Bahariye’de Barlar Sokağı’ndaki (Kadife Sokak) 3 katlı bir binada yer alan kafenin sahipleri Umut Türkeş ve Bülent Karaoğlu. Mekanı gemi parçaları ve kayıklarla donatmışlar. Müdavimleri üniversite gençleri olan Liman Kahvesi’nin yazın üstü açılabilen bir kış bahçesi de var. 300 kişilik mekanın kış bahçesi 100 kişilik kapasiteye sahip. Rokfor soslu bonfilesi, Kalamarlı Akdeniz Salatası ve bir bonfile yemeği olan Kalipso’su çok meşhur. Kahveler 4-7 lira arasında. Her gün 10.00-02.00 arası açık.

CAFE BEYLERBEYİ

Süs havuzu dikkat çekiyor

Kis Bahcesi9

Üsküdar’daki Beylerbeyi Sarayı’nın içinde yer alan Cafe Beylerbeyi, 1986’dan beri açık. Bahçe 200 kişi kapasiteli. Bir yanda çiçekler, büyük çınar ağaçları, çam ağaçları, bir yanda yemyeşil çimenler, yaban kestaneleri, manolyalar var. Ağaçların gölgesinde ve içinde renkli çiçeklerin bulunduğu süs havuzunun yanında oturacak yerler var. Kafeteryada üç çeşit kahvaltı var, fiyatları kişi başı 5 lirayla 20 lira arasında değişiyor. Kahvaltı için rezervasyon şart. Pazartesi ve perşembe hariç, her gün 09.30-16.00 arası açık.

CAFE LA CIGALE

Okaliptüs ağaçlarıyla çevrili

Kis Bahcesi10

Kışın da üç yanı boydan boya cam olan aydınlık atmosferinde okaliptus, zeytin ve çam ağaçlarıyla doğal bir ortam sunuyor. Alsancak’taki La Cigale 90 ve 110 kişilik iki ayrı mekandan oluşuyor. Türk ve Avrupa mutfağı ağırlıklı mekanda sabah kahvaltılarının yanı sıra öğle yemeklerinde çevredeki banka ve iş merkezlerindeki çalışanlarla iş adamlarını konuk ediyor. Akşam saatlerindeyse restoran ve barın yanı sıra geniş mönüsüyle dikkat çekiyor. La Cigale’de alkol servisi, kablosuz internet bağlantısı, sigara içilmeyen bölüm, bar, açık büfe, otopark, VIP salonu gibi imkanlar da var.

Kaynak: Hürriyet

4 Yorum
 1. en iyi kış bahçesi sistemleri burada http://www.mavicambalkon.com

  Harun | 17 April 2017

 2. Mavi Cam Balkon Kış Bahçesi Sistemleri http://www.mavicambalkon.com

  Mavi Cam Balkon Kış Bahçesi Sistemler | 17 April 2017

 3. istanbulda kış behçesi – cam balkon – pimapen bakım ve onarım yapmaktadır.
  http://www.istanbulcambalkonservisi.com

  Mavi Cam Balkon Servis | 17 April 2017

 4. üst düzey kış bahçesi yapı Firması Mavi Cam Balkon
  http://mavicambalkon.com/kis-bahcesi/

  Mavi Cam Balkon Kış Bahçesi Sistemler | 22 April 2017


Yorum yazmak için


Principal Riverwalk Pompa İstasyonu Editör: Katie Gerfen                     Des Moines, Iowa’daki en eski mahallelerden biri, Court Avenue Historic District’tir. Geçtiğimiz yıllarda bölge, önemli bir dönüşüm geçirdi, restoranlar, gece hayatı ve loft tarzı yaşam için bir yeni bir merkez oldu. Şehir insanları, özellikle de gençleri, şehir merkezindeki [...]
ARŞİV
Subscribe