Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Alpine Foothills Evi
Share 17 November 2014

Tasarım: Deamicisarchitetti


Burada yapılan müdahale ayrıcalıklı ve özeldir. Yüksek derece bir tescilli yapı gibi, birlikte yer alan bir çok özel bina tipolojisi içinde tek bir yapının ele alınması hassasiyeti ile tasarlanan bir yapıdan bahsediyoruz.

Bu yapı dizini çevresine çok güzel bir açılım sağlar ve muhteşem kestane ormanlarına bakış geliştirerek ortaya evler için yeni bir özel alan oluşturur.


İkinci Kat Planı

En üst katta askıya alınan mekan aşağıdaki ovanın değerli görünümünü tümüyle içine alabilecek bir durumda düşünülmüştür. Tek bir tarafta geliştirilen düşey sirkülasyon iç ve dış kullanımlar arasında sınırlarının belirsizliği ile oynar ve bu nispeten küçük hacimli alanları çok amaçlı kullanımlara sunarak kullanışlılığı arttırır.
Mimari: Deamicisarchitetti
Yer: 10080 Borgiallo Turin, Italy
Alan: 180.0 m2
Yıl: 2013
Fotoğraflar: L. Bartoli, G. Leo

Kaynak: Arch Daily
Çeviri: Mimdap


Yenilikçi bir şekilde kullanılan malzemeler projenin özelliğindendir. Bölgede Lucerne taş, tuğla, ısıl işlem görmüş karaçam ağaç ve alçı tipik olarak bu binada özellikle denenmiştir.


Yorum yazmak için


Tasarım: Giovanni Vaccarini Architetti Endüstri ile tarım dünyası arasındaki bir arada yaşama vaat eden bir örnek, Russi’deki Giovanni Vaccarini Architetti’nin Powerbarn’ı (Ravenna, İtalya), Eridania şeker şirketinin bir mülkünün bir sanayi bölgesinin bir biyoenerji üretim tesisine dönüştürülme sürecini yorumlar. Kum tepecikleri ve doğal yollar ile çevrili olan ve yenilenebilir kaynaklardan elektrik üretimi için yeni direk, enerji [...]
ARŞİV
Subscribe