Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Sahilde Ev…
Share 4 July 2014

Tasarım: Drew Mandel Architects
Bu proje bir yenileme tasarımıdır. Amaç daha iyi şartları oluşturmak ve mevcut evin şartlarını güncellemeyi hedefliyordu. Buradaki tasarım işi mevcut duruma saygı gösterilerek ve daha ağırlıklı olarak evin dış görünümünü koruyarak iç ortamın yeniden keşfedilmesiyle yürütülmüştür.

Ön cephenin görüntüsüne yeni bir kutu pencere eklenmiştir. Evin geleneksel yapıya göre tuğla hatlarını kaybetmeden bu pencere vasıtasıyla önündeki gölün ışığını yaşam alanı içine alır.İç mekandaki birçok kişisel nesne, tekerlekler üzerinde kurgulanmıştır. Seyyar mutfak ada şeklindedir. Mutfakta açık raf düzeni hakimdir. Küçük anların organizasyonunda; evin sahiplerinin kişiliğini, evin öyküsü ve onun yeniden yapma süreci ile karşılamak ve kutlamak önemlidir. Yeni ve eski yapının kavşağında, dükkan ham çelik özel şömine ile çevrilirken, eski tuğla giriş muhafaza edilmeye devam edilmiştir.


Projenin kapsamı içinde bodrum gibi kullanılabilen mekan ıslah edilerek, ışıklandırılarak ve mekan için zemin kata açılım sağlanarak büyük ferahlık getirilmiştir. Bazen ikinci ve üçüncü katta yatak odası ve banyo tamir edilerek doğal ışık ile sürekli yeni bir alan kazanılmaya çalışılmıştır. Ayrıca arka bahçede yeni bir bağlantı kurularak zemin kat için arkaya ufak bir ek yapılmıştır.
Mimari: Drew Mandel Architecture
Yer: Toronto , ON, Kanada
Alanı: 200 m2
Yıl: 2012
Fotoğraflar: Shai Gil Fotoğraf Bilgileri , Chris Nicholls
Proje Ekibi: Drew Mandel, Rachel Tameirao, Jowenne Poon, Caroline Howes
Yapısal çalışma: Blackwell Mühendislik
Kaynak: Arch Daily
Çeviri: Mimdap


Yorum yazmak için


Alejandro Aravena’nın ELEMENTAL, Doha’daki Katar Sanat Fabrikasını Tasarlama Yarışmasını Kazandı     2016 Pritzker Ödülü sahibi Alejandro Aravena’nın uygulaması ELEMENTAL, Katar Doha’da bir Sanat Değirmeni tasarlamak için bir yarışma kazandı. Şili uygulaması, Renzo Piyano Binası Atölyesi ve Atelier Bow-Wow’u içeren 8 yarışmacıdan oluşan kısa bir listeden seçildi. Tasarımları, “yapının mimari olduğu” sakin bir sanat eseri [...]
ARŞİV
Subscribe