Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Avlulu Ev
Share 27 May 2014

San Diego’nun ılıman ikliminden yararlanarak,Jonathan Segal önderliğindeki FAIA mimarlık, açık avlu kavramı etrafında yaklaşık 493 metrekarelik evin tasarımını kurguladı. Kıvrımlı bir giriş dizisinin üstünde yer alan açık hava mekanı kurgunun temelinde yer alır.

Bir tarafta çift yükseklikte beton paneller ile arkadlı yapı bir ortak alan, iç kamusal alan oluştururken evin tümünde, bu yaratılan açık alan dahil etkili California güneşini alırken, sarkan çatı yapısı içinde güneşin zararlı etkileri denetlenir.
Böylece tabandan tavana cam paneller ile noktalanan, başlangıç ve bitim yerlerinde betonun kirişlerden oluşmuş bu yapıdır. Bu denetimli boşluğun zemin bölümünde konuklar için rekreasyon alanları sunuyor. L şeklinde bir havuz, iki tarafta evi sarar.


Teras ve açık oturma odası.


Genel site görünümü.


Zemin katta havuz ve teras.


Giriş dizisi manzaralı açık mekan


Açık mekan

Çizimler


Bodrum Kat Planı.


Zemin Kat Planı.


İkinci Kat Planı.


Çatı Planı.

________________________________________
Proje Bilgileri
Proje: Cresta, La Jolla, CA
Mimari: Jonathan Segal Mimar, San Diego-Jonathan Segal, FAIA
Müteahhit: Jonathan & Matthew Segal
Geliştirici: Jonathan Segal, FAIA
Fotoğraf: Matthew Segal
Arsa: 280 m2
Proje Boyutu: 493 metre kare
İnşaatı Maliyeti: metrekare başına 3100 $


Yorum yazmak için


Alejandro Aravena’nın ELEMENTAL, Doha’daki Katar Sanat Fabrikasını Tasarlama Yarışmasını Kazandı     2016 Pritzker Ödülü sahibi Alejandro Aravena’nın uygulaması ELEMENTAL, Katar Doha’da bir Sanat Değirmeni tasarlamak için bir yarışma kazandı. Şili uygulaması, Renzo Piyano Binası Atölyesi ve Atelier Bow-Wow’u içeren 8 yarışmacıdan oluşan kısa bir listeden seçildi. Tasarımları, “yapının mimari olduğu” sakin bir sanat eseri [...]
ARŞİV
Subscribe