Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
İstinye Park kapılarını açtı
Share 22 September 2007

270 milyon dolara mal olan İstanbul’un yeni alışveriş merkezlerinden İstinyeParkı yılda 20 milyon kişiyi ağırlayacak.

Orjin Grup ve Doğuş Grubu ortaklığıyla yaptırılan İstinyePark açıldı. Arazi bedeli hariç 270 milyon dolara mal olan İstinyePark projesi, yılda 20 milyon insanla buluşmayı hedefliyor.

Açılışta konuşan İstinyePark Genel Müdürü Hakan Kurt , İstinyePark’ın mimarisiyle, alışveriş caddesi ve nostaljik klasik pazar yeri ile diğer alışveriş merkezlerinden çok farklı olduğunu söyledi. Kurt, merkezin inşaatının 2005 yılı Temmuz ayında başladığını ve 27 aylık çalışma sonucunda bugünkü noktaya getirildiğini söyledi. Merkezin, içinde 87 bin metrekare mağaza alanı olmak üzere toplam 270 bin metrekarelik bir alana yayıldığını anlatan Kurt, buranın spor, rekreasyon ve eğlence alanlarıyla bir yaşam merkezi olarak tasarlandığını kaydetti. Kurt, İstinyePark’ta yerli ve yabancı markaların yer aldığı 300′e yakın mağaza, 40′a yakın kafe ve restoran bulunduğunu söyledi. Kurt, İstinyePark’a ulaşımda kolaylık sağlanması için de İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılmakta olan 3 kavşak ve TEM-Levent bağlantı yolunu finanse ettiklerini ve bu işler için de 25 milyon dolar ayırdıklarını vurguladı.

Kaynak: Cumhuriyet


Yorum yazmak için


Eskişehir Yüksek Hızlı Tren Garı Projesi, Dünya Mimarlar Topluluğu’nun 2020 Dünya Mimarlık Ödülü’ne (World Architecture Award) layık görüldü.           Eskişehir YHT Gar Projesine dünya ödülü geldi. Yüksek Hızlı Tren Garı projesi Dünya Mimarlar Topluluğu tarafından verilen 2020 Dünya Mimarlık Ödülü’ne (World Architecture Award) proje dalında layık görüldü. 2018’de tasarlanan Eskişehir Yüksek Hızlı [...]
ARŞİV
Subscribe