Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
TOKİ’den Seyrantepe için Talu-Alke’ye süre
Share 24 September 2007

İstanbul Seyrantepe’de yapılacak spor kompleksi ihalesinde kritik bir noktaya gelindi.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Ali Sami Yen stadyumunun yeriyle bağlantılı olarak yapılan ihalede projenin değer kazanması halinde en yüksek teklifi veren firmadan hasılat payını artırmasını isterken, yüzde 7 oranı üzerinde anlaşmaya varıldı.

Ancak en yüksek teklifi veren Eren Talu-Alke ortak girişim grubu yüzde 7′lik hasılat paylaşımına ilişkin henüz taahhütnamesini vermedi, teminat mektuplarını da sunmadı.

Bugün saat 11.00′de süre doluyor

TOKİ Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, ihalede en yüksek teklifi veren gruba taahhütname ve teminat mektuplarını vermesi için bugün saat 11.00′e kadar süre verdiklerini bildirdi.

Bayraktar, “Bu bizim verdiğimiz 7. süre, işin nezaketi gereği en yüksek teklifi veren ile anlaşmak istiyoruz. Ama bu bir hasılat paylaşımı projesi, gereken şartlar yerine getirilmezse ikinci firmayı çağırmak durumunda kalabiliriz. Onunla da görüşmeler birkaç gün sürer anlaşma olmazsa ihale iptal edilir” dedi. Bayraktar, projeyi cazip hale getirmek için imar durumunu düzelttiklerini, ticaret merkezi alanını 34 bin metrekareden 70 bin metrekareye çıkarttıklarını hatırlattı.

Kaynak: Milliyet


Yorum yazmak için


Eskişehir Yüksek Hızlı Tren Garı Projesi, Dünya Mimarlar Topluluğu’nun 2020 Dünya Mimarlık Ödülü’ne (World Architecture Award) layık görüldü.           Eskişehir YHT Gar Projesine dünya ödülü geldi. Yüksek Hızlı Tren Garı projesi Dünya Mimarlar Topluluğu tarafından verilen 2020 Dünya Mimarlık Ödülü’ne (World Architecture Award) proje dalında layık görüldü. 2018’de tasarlanan Eskişehir Yüksek Hızlı [...]
ARŞİV
Subscribe