Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA

Pamukkale’de Dönüşüm Seninle Başlıyor projesi kapsamında 15 Mart 2019 tarihinde başlayan ve 15 Mayıs 2019 tarihinde başvuruları sona eren “DEGİAD Yaşayan Pamukkale Ulusal Mimari Fikir Projesi Yarışması” sonuçlandı. »


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İller Bankası A.Ş. tarafından düzenlenen Cami Tasarımı Fikir Yarışması sonuçlandı. »


Kentsel Belleğin İzleri Üzerinden Akhisar Eski Belediye Meydanı ve Yakın Çevresi Ulusal Mimarlık ve Kentsel Tasarım Fikir Yarışması Sonuçlandı »


Bilindiği gibi Enstitü yıllık ödülü, Birleşik Krallık’ın en iyi yeni binasının mimarı için vermektedir.

Editör KATIE GERFEN »


Kepez Belediyesinin, eski Dokuma Fabrikası’nın 250 dönümlük ticari alanının ortak akılla şekillendirilmesi amacıyla düzenlediği ‘Fikir Proje Yarışması’ sonuçlandı. Başkan Tütüncü, “Yarışma ortak aklın oluşmasına yönelik bir adımdı. Ticari alanı, kentin ortak aklının yönlendirilmesiyle şekillendireceğiz.” dedi. »


3. ULUSLARARASI NURTEN AKSUGÜR EN İYİ KAVRAM İLETİŞİMİ ÖĞRENCİ YARIŞMASI SONUÇLARI »


 

Aart Architects grubunun, E + E Architects, LIW Planning ve Viggo Madsen Danışman Mühendisleri  danışmanlığı ile Kopenhag’ın dışında Bagsværd Gölünde Danimarka Kürek Stadyumu tasarımı için çok önemli yarışmayı kazandıkları açıkladı. »


   Mavi Göl Rehabilite Yeri…
15 April 2017

Tasarım: Flato Architecture

Bir ve İki Ailenin Özel Konut kategorisinde 2017 AIA Konut Ödülleri’nde Birincilik Ödülü alan proje… »


Efeler Belediyesi tarafından 9 Ağustos’da ilan edilen belediye hizmet binası yarışması sonuçlandı. »


Vilhelm Lauritzen Architecture ile COBE Danimarka’da Kopenhag kentinde, Kronløbsøen bölgesinde düzenlenen bir yarışmada birinci oldular.

Proje kapsamında otuz bin m2 konut, iki kentsel alanı birleştiren üç köprü, üç katlı su kotu altında kalan otoparkla bölgenin yapısı değiştirilmektedir. »


Uganda’da bir LGBT Gençlik Sığınma Merkezi tasarlanması için Bee Breeders tarafından düzenlenen yarışmada kazanan projeler açıklandı. »


1. Ödül »


Barselona Pavyonu’nun 1996 yılında tekrar inşa edilmesinin otuzuncu senesinde açılan “Fear of Columns/ Kolon Korkusu”nun birincisi “Dünyayı değiştirmek istemiyorum, sadece ifade etmek istiyorum” isimli proje oldu. »


Antalya Kepez Belediyesi Odak Yapı Mimari ve Çevre Düzenleme Fikir Projesi Yarışması’nın kazananları belli oldu.  »


 

 

Çanakkale Valiliği tarafından ekonomik, özgün ve nitelikli mimari yaklaşımların, işlevsel ve yenilikçi çözümlerin öne çıkarılması; doğaya saygılı, sürdürülebilir, çağdaş bir çevre ve mimari anlayışı ortaya koyan proje ve müelliflerin belirlenmesi; güzel sanatların teşviki; ilgili mesleklerin gelişmesi; mesleki etik değerlerin pekişmesi ve katılımcıların uluslararası rekabet gücü kazanmalarına uygun ortamın sağlanması amacıyla Çanakkale Savaşı Araştırma Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması duyuruldu. »


Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Sonraki