Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
Tüm Yazı-Yorumlar

Nurhak Yılmaz, Diyarbakır Sur’da yıkımın hedefi olan, surların içinde daha küçük surlarla kaplı ‘kale içinde kale’ olarak tanımlanan ve devletin ‘ihya ediyoruz’ dediği İçkale’deki izlenimlerini yazdı: »


Çamlıca’da her bakımdan iddialı bir TV/radyo kulesi yükseliyor. »


Osman Ağa Camisinin yerinde daha önce Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul kadılarından Kadı Mehmed Efendi’nin yaptırdığı kendi adıyla anılan mescid bulunmaktaymış. »


Günlerden 25 Mart 2015 idi. Vanessa Benelli Mosell, S. Rachmaninov‘un “Piyano Concerto No. 2” eserini icra edecekti Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Salonu’nda. »


AKP iktidarı, Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğu gerçeğiyle hiçbir zaman yüzleşmedi, 17 Ağustos’tan ders almadı. Bunun en büyük göstergesi ise 493 afet toplanma alanından 300’ünün üzerine inşa edilen AVM’ler, rezidanslar ve gökdelenler… »


Tarihi Haydarpaşa Çayırının içersinde yer alan bir köşktür. 1909 yılında Padişah 5. Mehmed Reşad, Kadın Efendisi Kamiras Hanım için Mimar Vedat’a inşa ettirmişti. Ancak Kamiras Hanım köşkü beğenmeyerek 1910 yılında oğlu Şehzade Ziyaeddin Efendiye hediye etmişti. »


Duyguları gelişmemiş, görgüsü kısır, hayalleri kısıtlı, niyeti bozuk… »


Gar binasının iki kulesinin en üst pencerelerinin olduğu katta dörder adet ejderha heykeli bulunmaktaymış. Gül desenli taşların üzerinde duran ejderha heykelleri eski fotoğraflarda fark edilmektedir. »


Öldürülen çift aslında neyin savaşını veriyordu? »


Çatışmalı ortamla birlikte ağır bir yara alan kent turizmi hak ettiği ilgiyi görmek istiyor. Bu kapsamda şehrin tarihi Sur İlçesi’ndeki Hz. Süleyman Camii ve İç Kale’de gerçekleştirilen restorasyon çalışmaları tamamlanarak halkın hizmetine sunulurken, bölgede turizm alanında yapılan çalışmaları ve turizmi canlandırmak için neler yapılması gerektiğini sivil toplum örgütlerine sorduk. Sur İhya Planı çalışmaları kapsamında ilçe sokakların genişletilmesiyle Diyarbakır’ın özünün bozulduğunu savunan ST֒ler, Diyarbakır’ın tanıtımının önemine dikkat çekti

»


Gülümser Atılgan’ın iyi resim yaptığı çok küçük yaşlarında belli oluyordu. Lise son sınıfta kesinlikle ressam olmaya karar vermişti. 1974 yılında Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu Dekoratif Resim bölümüne girdi. »


Bizler için Kuzey Ormanları’nı savunmak ne demek? Kırklareli’nden başlayarak Sapanca’ya kadar uzanan bir coğrafyada dünyanın ve Türkiye’nin eşi benzeri olmayan ağaç, bitki ve hayvan çeşitliliğini savunmak demek. »


Ajans Press’in hafta içinde dikkatimize sunduğu bir basın bildirisi, “Hafriyat kamyonları terör saçıyor” başlığını taşımaktaydı. Her ay İstanbul’da 5 milyon ton hafriyat çıkıyormuş. Ve hafriyat kamyonlarının neden olduğu kazalardan dolayı da geçen yıldan bu yana 21 kişi hayatını kaybetmiş. 2012 yılından bu yana hafriyat kamyonlarının yaptığı 5 bin kaza söz konusu. »


Erdoğan meydanlarda Boğaz’daki tüplü geçişleri yapmakla övünüyor ve “Kimin aklına gelirdi” diyor. Oysa bu, 150 yıldır her iktidarın aklına gelmiş. İlk ciddi adım DSP-MHP-ANAP iktidarı döneminde atıldı. »


Isparta Şehir Hastanesi cuma günü açıldı.

 


Orada eskiden Sümer Holding’in Isparta Halısı vardı. Fabrika kapatıldı, arazisi Sağlık Bakanlığı’na devredildi. Sağlık Bakanlığı da Akfen’e devretti. »


Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...54 55 56 Sonraki

Yumuşakça denize doğru eğimli arazi, Cap Ferret’ın tipik özelliği: çilek ağacı, yuka ve çamların küçük bir ormanı. Meydan, çevredeki manzara ile uyumlu olarak mevcut bitki örtüsü üzerinde sınırlı bir etkiye sahip olacak bir proje tasarlamaktı.
ARŞİV