Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA

Tasarım:Foster+Partners »

   Respite Pavyonu
15 August 2018

Tasarım: Graeme Massie

»

Ordu’da yıkılan 8 köprüden biri olan Cevizdere Köprüsü’nün ‘1960’da yapıldığını’ söyleyen Erdoğan tepki çekti. TMMOB İKK Sekreteri Akçelik, 7 köprünün neden yıkıldığını sordu. »

   The Lanescraper
11 August 2018

Tasarım: Bjarke Ingels Group (BIG) »

Meslektaşlarımıza, mimarlık camiasına ve TMMOB örgütlülüğüne,

»

   Aarhus Limanı Banyosu
8 August 2018

Tasarım: Bjarke Ingels Grubu (BIG) »

   Batı Attika Genel Merkezi
7 August 2018

Tasarım: LandmArch »

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü ve Jeoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Haluk Özener, “Depremin ne büyüklükte olabileceğini hesaplayabiliyoruz ama ne zaman olacağını bilemiyoruz. Bizim bildiğimiz nerede olacağı ve ne büyüklükte olacağı ama zamanını bilemiyoruz. Marmara’da 7’nin üzerinde deprem olabilir. Bu bir doğa olayı, bunun önüne geçemeyiz” dedi. »

   ANSYS Salonu
3 August 2018

Tasarım: Bohlin Cywinski Jackson »

   TAIPEI Nanshan Plaza
2 August 2018

Tasarım: Mitsubishi Jisho Sekkei »

   YIKMAYIN YAŞATIN…
1 August 2018

1947 de kurulan, Reha Ortaçlı tarafından projelendirilen bu özel yapı nasıl olur da yıkılır? Geçmişe karşı hiç mi saygımız yok. Birçok genç senelerini bu kulüpte geçirdi. Türk Tenis tarihinin en önemli organizasyonlarına ev sahibi yapmış milli oyuncu fabrikası ( gururla söylüyorum, biri benim ) kulüp, böyle güzel enteresan mimari yapı nasıl YIKILIR ? »

110 yıllık Haydarpaşa Garı’nda 2015 yılında başlayan restorasyon çalışmaları sırasında peronların olduğu kısımda ve rayların altında erken ve geç Bizans dönemine ait arkeolojik buluntular çıktı. Rayların altındaki tarihi bulguların eski liman şehrine ait olduğu değerlendiriliyor. »

   Yeni Nesil Katlı Otopark
28 July 2018

Doğu 2. Cadde Otoparkı

Tasarım: Neumann Monson Architects »

Dünyanın en saçma binası hakkında son dönemde büyük bir tartışma başladı. Dünyanın en saçma binası Türkiye’de mi? »

Seçimlerden hemen önce bilimsel bir çalışma yapılmadan AKP tarafından hayata geçirilen imar affı tartışılmaya devam ediyor. Beyoğlu’nda önceki gün çöken binaya benzer birçok denetimsiz yapı söz konusu afla ruhsat alabilecek. »

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...210 211 212 Sonraki

Tasarım: Lewis + Whitlock, Sweet Sparkman Architects
ARŞİV