Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA

MİMARLIKTA DAYANIŞMACI TABAN HAREKETİ  hem kamuoyu ile hem de İstanbul metropolündeki her düzlemdeki mimarlar ile görüşlerini paylaşmaya devam ediyor. »

Tasarım: Brooks + Scarpa

 

Salty Şehircilik, gelecekteki doygunluğa ulaşmış peyzajlar çerçevesinde alternatif yaşam biçimlerinin deneyimsel ve ekolojik sonuçlarını öngören ve nicelikselleştiren kentsel alanlar için deniz seviyesindeki bir adaptasyon tasarım çerçevesidir. »

Sevgili meslektaşlarımız, 45. Dönem Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Genel Kurul ve Seçimlere dair sözümüzdür. Bizi bir araya getiren temel gündem ve prensipleri sizinle paylaşmak istiyoruz. »

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), yeni İstanbul İmar Yönetmeliği’ni hazırladı. Yönetmelik, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onayının ardından yürürlüğe girecek. »

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı Projesi kapsamında Ulus’taki ünlü Atatürk heykelinin karşısında bulunan Spor Genel Müdürlüğü binası ile Gümrük Müsteşarlığı binasını yıkacak. »

   Fulong Sergi Merkezi
10 January 2018

Tasarım: GroupGSA »

Alexandria, VA

1020 Princess Caddesi

Tasarım: Aline Architecture »

Aydın Boysan, başarılı Türk mimar ve gazeteci. Yaşam enerjisiyle pek çoklarımızı cebinden çıkarır. İstanbul aşığı, okuma sevdalısı, 35 yaşındayken azmiyle yabancı dil öğrenen, sofra adabını iyi bilen, kitaplarında anlattığı tecrübeleriyle bizlere ışık tutan koca bir çınar… Bazı sözleri var ki “özlü sözler” literatüründe yerini çoktan aldı bile. Bizler de Aydın Boysan’ın tecrübelerinden kopan, hayata dair öğretici sözlerinden bazılarını sizler için derledik, buyrunuz…

»

Gordon Bunshaft’ın Ulusal Alışveriş Merkezi’ndeki müzesi tamamlandıktan kırk yıl sonra, lobisinde sanatçı Hiroshi Sugimoto ve mimar Tomoyuki Sakakida’nın birlikte bulunduğu bir Tokyo firması olan New Material Research Laboratory’nin yeniden yapımı tamamlanıyor. »

   New York Nasıl Kurtulur?
3 January 2018

New York Magazine, New York şehrinin seçkin mimarlarından bazılarını şehri nasıl geliştirip iklim değişikliğinden kurtaracaklarını sordu. NY Mag, bulguları şöyle açıkladı: »

Yerel firma Arches, Vilnius’un hemen dışında, Litvanya’nın dışında bir ormanlık alan içinde Villa tasarladı. İki katlı, 430 metrekarelik kullanım alanlı, V-şeklinde ana yaşam katı ve onu destekleyen eğimli bir yerde kurulmuş U-şekilli bir tabana sahip, eksantrik geometrilerin çarpışmasıyla oluşan biçim tercih edilmiştir. »

Graham Baba Architects, yakında terk edilmiş bir ahırdan esinlenerek ışık dolu bir ahşap yapı tasarlar ve zarif ve son derece güzel bir teknik mühendislikle yapılmış kolonlarla çevreler. »

Yaklaşık 30 yıl önce RCR Arquitectes’i kurduktan bu yana, Rafael Aranda, Carme Pigem ve Ramon Vilalta, bu yılın ödüle layık görülerek, yerli İspanya ve uluslararası çapta projeler inşa ettiler. »

   BİR Lakefront
26 December 2017

Tasarım: Weber Thompson »

İstanbul’da Yeşilçam filmlerinin tarihi mekanı İnci Sineması’nı yıkan imar planı değişikliği mahkeme tarafından iptal edildi. İnci Sineması dava sonuçlanmadan yerine otel yapılmak için 2014 yılında yerle bir edilmişti. »

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...201 202 203 Sonraki

Tasarım: Ashton Design Maryland Rye Whisky’nin imalatçısı Sagamore Spirit, Baltimore City’deki Port Covington semtinde beş dönüm arazide yeni bir içki fabrikası açtı. Deniz kenarı kampüsü, bir karşılama merkezi, bir ana damıtım binası ve Rye Street Tavern restoranı içeren toplamda üç binayı içeriyor.
ARŞİV