Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA

Tasarım: SmithGroupJJR

»

Editör: AUDREY WACHS
ABD Dışişleri Bakanlığı, dünya çapındaki büyükelçiliklerini yapmak için 26 mimarlık firması listesini açıkladı. »

Bu yıl, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) rektörlerinden Kemal Kurdaş’ı kaybedişimizin beşinci yılı; sayın Kurdaş’ı 19 Nisan 2011’de sonsuzluğa uğurlamıştık. Kemal Kurdaş Mülkiye’nin 1943 mezunlarındandır. Sayın Kurdaş; çalışma yaşamına Maliye Teftiş Heyetinde müfettiş muavini olarak ismailhakkıbaşlıyor, Hazine Genel Müdür Yardımcılığı yapıyor, IMF’de görev alıyor, 1960’ta Kurucu Meclis üyeliği ve Maliye Bakanlığı yapıyor. 1961 Kasımında, Maliye Bakanlığından ayrılarak ODTÜ rektörlüğü görevini üstleniyor ve bu görevi 1969 Kasımına kadar kesintisiz sekiz yıl yürütüyor. »

Chicago Architecture Foundation, Daniel Burnham binasındaki mevcut konumundan Ludwig Mies van der Rohe tarafından tasarlanan binaya geçiyor. »

   Suçlular Gibi Gizli Gizli
11 September 2017

ODTÜ yolunun talimatı Saray’dan!

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, planlanan yol çalışması için 100 iş makinesi ve 400 kamyonla ODTÜ arazisine girdi. Ankara Valisi Ercan Topaca yeni yolla ilgili görüşme talimatını Erdoğan’ın verdiğini söyledi. »

   Ritz Plaza Konut Kompleksi
9 September 2017

Ritz Plaza, şehre hoş bir çevre kazandırırken, hem kentsel alanların hem de özel konutların kalitesini koruyan yukarı / aşağı çift yönlü şehir evleri için yeni bir öneri getiriyor. Proje komşuların istenmeyen rahatsızlıklarını önlemek için iki üst / alt birimin daha yakın alanlarını ikinci ve üçüncü katlara gruplar. Zemin kat kentsel kullanıma açmak ve kamuya bu özel çizgiyi yeniden tanımlamak için ve aynı zamanda alt birimlerin bahçelerini parklarla görsel olarak bağlamak için kaldırıldı.

»

Tasarım: Kliment Halsband Architect »

Neyi yıktıkları belli. Yerine ne koydukları da. İkisi arasındaki mesafe bu ülkenin halklarının hafızası, tarihi ve kökleridir. Bunu unutmayalım. »

Zaha Hadid Architects, Estonya’nın Tallinn kentindeki Eski Şehir Limanının yeniden canlandırılmasının planlanmasına yönelik uluslararası yarışmayı kazandı. AZPML, KCAP ve Helsinki merkezli ALA Architect dahil olmak üzere 6 ekibin saygın listenin ardından ZHA’nın önerisi “Tallinn’in deniz kapısına yenilikçi ve entegre bir yaklaşım” ile öne çıktı. »

Afetler yoksullar için zenginler için olduğundan çok daha kötü. Bu hem küresel hem yerel ölçekte geçerli. Houston’da selden en çok yoksullar etkilenirken, buradaki en yoksul kişi Mumbai’deki en yoksuldan çok daha iyi durumda. »

Aaron Betsky, mimarın dünyayı nasıl daha iyi hale getireceği konusunda stilin kritik olduğunu belirtiyor… »

Yaratıcı bir tasarımcı, bir şaheseri küçük bir kuş evinde bile yapacaktır” diyor, ev dekorasyon firması “Sourgrassbuilt” ın kurucusu Douglas Barnhard. Barnard, ahşap mobilyalar, ekmek kutuları, aksesuarlar ve bazı oldukça zarif kuşevleri oluşturuyor. »

   Walden Pond Ziyaretçi Merkezi
26 August 2017

 
Tasarım: Maryann Thompson Architects »

   ‘Durmak yok’ talana devam!
24 August 2017

UĞUR ŞAHİN 

İstanbul’un tarihi ve kültürel Sit alanlarından olan Adalar ilçesi yeni bir tehlikeyle karşı karşıya. »

   “Hayalet ev tasarımı”
23 August 2017
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...197 198 199 Sonraki

Tasarım: Charles Cunniffe Architects
ARŞİV