Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA

Trabzon’un Araklı ilçesi Yeşilyurt ve Çamlıktepe mahallelerinde, 18 Haziran’da şiddetli yağış sonrası meydana gelen su taşkını, dere taşkın sınırı içindeki yerleşim alanlarını yok etti. 7 kişi yaşamını yitirdi, 3 kişi için arama ve kurtarma faaliyetleri devam ediyor. »

Pavyon, 6 Ekim’e kadar Londra’daki Kensington Bahçelerinin çimlerinde ziyaretçilere açık olacak.

Editör: Katharine Keane »

Yasak ve yıkımın hedefi olan kentlerden Nusaybin’de, zorla yerinden edilen ailelere tapuları karşılığı verileceği söylenen evler verilmiyor. Tapu bekleyen ailelere verilmesi gereken kira yardımı da 6 aydır ödenmiyor. Bunun yanı sıra TOKİ evleri sorunlarla dolu; dış duvarlarda kullanılan taşlar dökülüyor, apartman çevrelerinde dolgu yok, henüz yerleşim olmasa da toprağın zemine oturmasıyla çatlaklar ve boşluklar oluşmuş. HDP Milletvekili Tuma Çelik konuyu Meclis’in gündemine taşıdı.

»

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Söğütlüçeşme için hazırladığı plana itiraz eden Kadıköylüler, arazinin yeşil alan olarak kullanılmasını talep etti »

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu’nun (İKK) İstanbul’a dair hazırladığı rapor, şehirdeki çevresel yıkımı bir kez daha gözler önüne serdi. »

İstanbul seçimi için haftalardır kente kamp kuran Bakan Kurum, her gün bir kentsel dönüşüm bölgesini ziyaret ederek bol keseden vaatlerde bulunuyor. Duruma tepki gösteren Mimarlar Odası’ndan Yapıcı, “Bakan’ın adeta rüşvet verir ya da tehdit eder gibi dolaşması büyük ayıptır” dedi. »

Tasarım: Barkow Leibinger Architekten

Şikago dışındaki endüstriyel bir vitrin, yüksek tasarım grubuyla birliktelik kurarlar. »

Concourse House’daki Çocuk Kütüphanesi

Tasarım: Michael K Chen Architecture »

Tasarım: John G. Waite Associates »

   Hilal Evi
3 June 2019

Tasarım: Matthew Woodward Mimarlık

»

   BAHÇE TUVALETİ…
31 May 2019

Tasarım: LAAB Architects
LAAB Architects tarafından tasarlanan Garden Restroom, Hong Kong’daki Salisbury Garden’da ödüllü bir kamu tuvaletidir. Geleneksel bir kutulu yaklaşımın aksine, tuvalet tasarımımız, kullanıcı deneyimini optimize etmek için mahremiyet duygusunu korurken, tuvalete doğal bir ortam (örn. Güneş ışığı) getirerek kamusal ve özel alan arasındaki sınırı zorlar. »

   “Yaşayan Harabe”
29 May 2019

Tasarım: After Architecture »

Türk siyasi tarihinde simgesel öneme sahip Yassıada’nın tartışmalı bir mimari projeyle ‘Demokrasi ve Özgürlük Adası’ olarak imara açılarak düzenlenmesi ile ilgili çalışmalarda sona gelindi. »

İTܒnün mühendislik eğitimi verilen iki kampüsünün yer aldığı tarihi Gümüşsuyu ve Maçka binalarının satışı için Rektörlük tarafından Anıtlar Kurulu’na başvuruda bulunulduğu öne sürüldü. »

İstanbul’un ana ulaşım hatları olan metrobüs, Marmaray, hızlı trenin kesiştiği Kadıköy Söğütlüçeşme ‘gar’ olarak düzenleniyor. »

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...221 222 223 Sonraki

Erdoğan’ın, “Biz bu şehre ihanet ettik” dediği İstanbul’u 25 yılda enkaza çevirdiler. Silueti, yeşil alanları, havası, tarihi yok edildi. Dünyada en çok trafik sıkışıklığı olan kentler listesinde 2’nci sırada. Megakent, hem en stresli şehirlerden biri, hem de çok pahalı. Sahip olduğu yeşil alanla ise sıralamalarda sonuncu.
ARŞİV