Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA

Tasarım: Skidmore, Owings ve Merrill

Editör: Ian Volner »

Tasarım: Dake Wells Mimarlık »

AKP doğayı ve emeği sömürmekle kalmadı, aynı zamanda uyguladığı taktiklerle toplumda şaşkınlık yaratıp, birçok kesimi bu talanlara seyirci kılmayı başardı. Kapitalist talanın önünü açmak, küresel sermayenin önündeki engelleri ortadan kaldırmak için tüm bakanlıkları, devlet kurumlarını etkin bir şekilde çalıştırdı. Çıkardıkları kanun, tüzük, yönetmelik, genelge, yeni plan, plan değişikliği ve çeşitli ruhsat, izin ve ÇED kararları bunun somut kanıtlarıdır. »

Principal Riverwalk Pompa İstasyonu

Editör: Katie Gerfen »

Çanakkale’nin Kuzey Ege Denizi´ndeki turizm cenneti Bozcaada, yıllardır doğal güzellikleri ve bakir koylarıyla tatilcilerin gözdesi olmayı başarırken, son zamanlarda yapılaşma baskısıyla karşı karşıya kaldı. Özellikle adanın güney sahillerindeki betonlaşma, doğal güzelliği tehdit etmeye başladı. Son olarak Akvaryum Koyu’nun sırtlarında yükselen 19 villa, vatandaşların tepkisini çekti. İnşaat firması yetkilileri, “Yaptığımız kanunsuz bir iş yok” dedi. »

Woodhouse Tinucci Mimarlar »

Tasarım: Ghafari Associates, LLC »

Joan Soranno, 2018 Edward S. Frey Ödülü’nü Aldı
AIA Interfaith Tasarım Bilgi Topluluğu tarafından desteklenen bu ödül programı, bir mimarın ibadet yerlerini tasarlama konusundaki katkısını kutluyor.

Editör:AYDA AYOUBI »

İstanbul Zeytinburnu’ndaki yüz yirmi dönüm kamu alanı Büyükyalı rezidans ve otel projesi için TOKİ’ye devredilerek, ticaret ve konut alanı yapıldı. »

   TELLART MASASI…
2 June 2018

Tellart, dağları hareket ettirmenizi sağlayan topografik kum havuzu oluşturur
Editör: Rima Sabina Aouf »

   YOSUN KAPLI KULELER…
31 May 2018

XTU Architects, Hangzhou için yosun kaplı kuleler önermektedir »

   Semavi Eyice’yi Kaybettik
30 May 2018

Yaşayan en Eski Yeldeğirmenli Prof. Dr. Semavi Eyice’yi kaybettik. Onu uzaktan tanırdım. İlk yakın temasım 2013 yılında Kadıköy’de bir panelde yan yana konuşmacı olduğumuz gündü. O gün Müfid Ekdal de vardı. Konuşmama başlarken iki üstatla yan yana olmaktan büyük onur duyduğumu belirtmiştim. »

Avrupa’nın en büyük tarihi ahşap yapılarıdan biri olan Büyükada’daki Prinkipo Rum Yetimhanesi, 1964′ten beri kapalı. »

- Bienaldeki Türkiye Pavyonu, “Vardiya” isimli projeyle kapılarını açtı »

   WILL ALSOP’UN ARDINDAN…
26 May 2018

Mimar Will Alsop  70 yaşında hayatını kaybetti…
Editör: Eleanor Gibson »

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...207 208 209 Sonraki

Türk Serbest Mimarlar Derneği tarafından düzenlenen Gönüllülük Esaslı “Orhan Dinç Mezarı Ulusal Fikir Yarışması”nda jüri değerlendirmesi sonucunda, değerlendirmeye katılan 21 adet projeden uygulama ödülü ve eşdeğer ödüller ile jüri özel ödülleri aşağıdaki şekilde belirlendi:
ARŞİV