Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA

Tasarım: Kohn Pedersen Fox Associates (KPF), CBT Architects »

Yenilenebilir enerji alanında yatırımlarını artırmaya çalışan Çin, içinde 40 bin ağaç barındıran ilk orman kent projesine başladı. Ormansızlaşma yolunda hızla ilerleyen ülkelere örnek olmaları dileğimizle… »

OMA, Menlo Park’ta Facebook tarafından devreye alınan yeni karma kullanımlı mahalleyi tasarladı. »

   Tirpitz
15 July 2017

Tasarım: Bjarke Ingels Group (BIG)

»

MAD mimarlarının milan tasarım haftasında görünmez sınır kurulumları alan algısını değiştiriyor. »

Moọc Baharı

 

Tasarım: Râu Arch »

Gün geçtikçe büyükşehirlerin iyice metropolleşmeye başlamasıyla sayısı git gide artan gökdelen binalar, ülkemiz de dahil olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinde yükseklikleri ile birbiriyle yarışır hale gelmiştir. »

Bu Fotoğraf Serisi aracılığıyla Budapeşte Art Deco ve Bauhaus Merdivenlerini Keşfediliyor… »

İki eşsiz konut kulesi, Hollanda’nın Utrecht istasyonunun çevresini yeniden canlandıracak ve önemli işçilerle uygun fiyatlı konutlar temin edecektir. »

Twelve Architects mimarlık firması, Rusya’daki Ekaterinburg’daki büyük perakende programı seçimini kazandı.

Editör: Nick Myall »

Bu Yolla İki Kaçmalı Perspektif Sorunlarınızın Çözümü… »

Tarihi yarımadada inşaat yoğunluğu mahkemeye takıldı. Cerrahpaşa ve Çapa’nın taşınmasına karşı çıkmayan AKP’li belediye ‘Bu madde inşaatı artırır’ diyerek karara itiraz etti. »

New York’un Seçme Mimari Eserleri, Skyline Satranç kurumu tarafından “Satranç Setine” dönüştürüldü. »

   Kamp Adventure – Treetop
29 June 2017

Tasarım: Effekt

 

 

Effek tarafından tasarlanan Treetop Experience, yeni ve eşsiz bir deneyim hedefidir. 45 metre uzunluğundaki gözlem kulesi ile bağlantılı 600 metrelik bir tepe noktası yürüyüşü, ağaçlıkların üzerinde bir yürüyüşe çıkmak ve korunan ormanın çarpıcı doğasını başka bir perspektiften deneyimlemek için eşsiz bir fırsat yaratıyor. Kule ve tepe yürüyüşü, fiziksel koşullarından bağımsız olarak herkesin erişebileceği kesintisiz sürekli bir rampa şeklindedir. »

1935 Yılında İller Bankası Proje Müsabakası ile elde edilen Seyfi Arkan tarafından tasarlanan İller Bankası B…inası 16 Haziran gecesi Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yıkıldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, binanın mülk sahibinin talebiyle Hergelen Meydanı’na yapılan camiye meydan kazandırmak(!) amacıyla yıkıldığını söyledi. Ankara 2 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun binanın yıkılarak caminin arkasına taşınması yönünde karar aldığını belirterek, yıkımı gerçekleştiren Belediye ekiplerini kutladı ve muzaffer bir edayla yıkıntının üzerinde poz verdi. »

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...194 195 196 Sonraki

Yumuşakça denize doğru eğimli arazi, Cap Ferret’ın tipik özelliği: çilek ağacı, yuka ve çamların küçük bir ormanı. Meydan, çevredeki manzara ile uyumlu olarak mevcut bitki örtüsü üzerinde sınırlı bir etkiye sahip olacak bir proje tasarlamaktı.
ARŞİV