Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA

Zaha Hadid Architects’in Pekin’deki Yeni Havaalanı Terminalinin Yapısal İskeleti Ortaya Çıktı. »

Le Corbusier’in  l’Esprit Nouveau Pavyonu »

İktidarın bugüne kadar olan söylem ve uygulamalarından, hedefinin Taksim’in “Cumhuriyet, Demokrasi ve Emek Meydanı” kimliğine son vermek olduğu görülüyor. İktidar, bunun yerine fiilen kurulan “otokratik rejimin” kendi meydanını inşa etmek istiyor. »

   Dans mans sıkıntı olmaz
10 November 2017

Yeni AKM sunuş videosunda muhtemelen izleyen herkesin yerinde doğrulmasına yol açan bir plan var: AKM binasının ön cephesi dev ekrana dönüşmüş, bale-modern dans tarzı bir gösteri oradan izlenebiliyor. Kendisine haklı olarak “kızlı-erkekli mi?” cinsinden sorular sorulacaktır. Oralı bile olacağını sanmıyorum. Zira tanıtım videosundaki manzara, kızlı-erkekli mevzularının çok ötesinde: Sırtı açık tuvaletler giymiş kadınları belinden tutmuş şık adamlardan geçilmiyor yeni AKM’nin herhalde “Yörünge Salonu” filan diye adlandırılacak “giriş-gelişme” bölümü. Niye? »

Antoine Predock, New Mexico merkezli Antoine Predock Architect’in kurucusu ve müdürü New Mexico Üniversitesi’ne (UNM) iki büyük hediye verdi. »

Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi yerine yapılması planlanan projeyi Tayyip Erdoğan tanıttı. Proje AKM’yi ticari fonksiyonlarla donatılan bir AVM’ye çeviriyor. Yayalaştırma adıyla yapılan beton Taksim Meydanı Projesi de genişliyor. »

   Işıklı Bir Kanser Hastanesi…
6 November 2017

 

Kaiser Permanente, Radyasyon Onkolojisi Merkezi

Tasarım: Yazdani Studio of CannonDesign »

Florida’nın Seminole şirketi, Florida’daki eğlence tesisleri için 1.8 milyar dolarlık genişleme planını açıkladı, ancak bu önerinin eyalet meclisi ile yeni bir oyun anlaşması üzerinde durması gerekmedi. »

“Burada yaşıyorum, insan olduğuma utanıyorum.” »

   Suriye’nin Taşları
1 November 2017

Suriyeli genç bir mimar, savaşta yıkılmış vatanın geleceğine bakıyor.

Editör: Ned Cramer »

“Ankara; vadilerini, bağlarını, derelerini ve çaylarını ve tarihsel çevresinin büyük bir kısmını Cumhuriyet başkenti olduğundan bu yana geçen 90 yıl içinde kaybetmiştir.” »

   Somoni cillop restorasyon
30 October 2017

19’uncu yüzyıldan kalma V. Murad Av Köşkü’nün hamamı restorasyon sonrası tanınmaz hale geldi. Tarihi taş yapının tavanı cam, zemini parke kaplandı. Duvarlarına sıva yapılıp somon rengine boyandı. Bununla da yetinmeyip tarihi yapıya klima takıldı. »

   DUVARCI…
27 October 2017

Tasarım: STPMJ »

Erdoğan her ne kadar “İstanbul’a ihanet ettik” dese de, AKP’nin İstanbul’da uyguladığı kentsel politikaların “bir hata” olmaktan öte bizzat AKP rejiminin kurucu öğesi olduğunu hiçbir zaman unutmamak gerekiyor. Biz de unutulmasın diye Erdoğan ve ekibinin İstanbul’a ‘ihaneti’ni 5 başlıkta derledik. »

   AİHM: Bergama hukuk ihlalidir
24 October 2017

AİHM, Bergama’daki altın madeninin işletilme sürecindeki hukuk tanımazlıklar nedeniyle Türkiye’yi bir kez daha mahkûm etti. Mahkeme Türkiye’nin başvuruculara 3’er bin Avro ödemesini kararlaştırdı. Avukat Senih Özay, ceza miktarından çok, hukuk ihlali vurgusunun önemli olduğunu söyledi. »

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...199 200 201 Sonraki

Geçtiğimiz Ağustos ayında Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından ‘Tabiat Anıtı’ ilan edilen deniz kıyısındaki lav kayalıklarını turizme açmak için proje hazırlandı. Projeye göre Güzelcehisar kumsalından lav kayalıklarına uzanan 3 metre genişliğinde, 850 metre uzunluğunda demir platform üzerinde yükselecek bir yol yapılıyor. Kıyıda 290 metrekare seyir terası ve aynı ölçüde bir festival alanıyla 70 metrekarelik [...]
ARŞİV