Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
   Suvela Şapeli
14 January 2017

Tasarım: OOPEAA
Hedef, zengin bir çeşitlilikte etkinlik için fırsatlar sunabilen ve konut sakinlerinin esnek ve uyarlanabilir bir alanda bir araya gelmelerini sağlayacak bir yapı oluşturmaktı. Şapel, girilmesi kolay bir binada davetkar ve hoş bir atmosfer sunmaktadır. Her şeyden önce, hem mahalledeki hem de toplumdaki diğer grup üyelerine hizmet eden bir buluşma yeri görevi yapmaktadır. »

   Arcadian Food & Drink
12 January 2017

Tasarım: Robert Maschke Architects

 

Arcadian Food and Drink, konukların tiyatro olarak kutlamalarını, misafirlerin hem izleyicilerin hem de oyuncuların oynadığı mevcut bir binanın içinde dinamik bir sahne oluşturmalarını kutluyor. Ohio’nun yakın zamanda yenilenmiş Gordon Square Sanat Merkezi olan Cleveland’da bulunan bu adaptif yeniden kullanım restoranı içinde, mevcut tiyatro oyunlarının daha da etkinleştirilmesine yardımcı olan birçok tiyatro, galeri ve yerel mağaza yer almaktadır. Birinci sınıf içecek ve mezeler sunan Arcadian Food and Drink, dinleyicilere benzersiz bir mimari deneyim sunmaktadır. »

   Dramatik Cepheli Kule…
10 January 2017

Los Angeles’ın Kentmerkezinde Tarihi Çekirdek için planlanan dramatik cepheli kule bina.

Tasarım: Asap/Adam Sokol Architecture

Editör: ANTONIO PACHECO »

Dünyada tarihini koruyarak geleceğini kuran kentler arasında özel bir yeri olan Paris’in şehircilik mimarisi, ilk kez 1607’deki bir kraliyet fermanıyla başlayıp sadece 9 kez revize edilen yasal düzenlemeye uyar. »

   Restaurant Brix 0.1
5 January 2017

Tasarım: Markus Tauber Architectura

 


Brixanone, İtalya’daki Lido Parkında bulunan yeni restoran Brix 0.1, sonunda şehrin ortasındaki yeşil alana bir iyileşme getiriyor. Bir dönüm noktası gibi, bina doğal ortamın içine yerleşmektedir. Basit fakat plastik görünümlü bir bina bilinçli olarak havuza bir huni gibi açılır ve sahilden görsel açıdan yararlı olduğu kadar öne korunan iki boru ağaçlarını da çerçevelemiş bulunuyor. »

   Güneş Çamı
3 January 2017

Tasarım: HG-Architecture »

   Ben House GP
2 January 2017

Tasarım: Wahana Architects
Güney Jakarta’nın yoğun bir yerleşim bölgesinde yer alan Ben House, 400 m2′lik bir alanda inşa edilmiştir. Her katta farklı düzeylerde gizlilik gösteren üç katlı toplamda 800 m2′lik bir evdir: hizmet alanı olarak ilk düşünce, yarı özel alan olarak önümüzdeki iki kat kullanılmıştır. »

Editör: MATT SHAW »

Tasarım: Snøhetta
Editör: ANTONIO PACHECO »

İlber ORTAYLI
BÜTÜN Avrupalı seyyahların ve ressamların fırçasında Tophane’deki Nusretiye Camisi yer alır. Bu yapı 1826’da inşa edilmiştir. II. Mahmud Han’ın İstanbul halkına hediyesidir. Osmanlı barokunun hatta rokokosunun temsilcisi sayılabilir.

»

Her yıl, 4.3 milyon ziyaretçi Liberty Adası’na iniyor, bunların çoğu bir amacı var: Lady Liberty’nin yakınına gelmek. Heykele tırmananlara göre az olsa da özellikle, bir kısmı adanın müzesine erişim sağlıyor. »

   100 Duvarlar Kilisesi
22 December 2016

Tasarım: WV Coscolluela

 


100 Duvarlar Kilisesi’nin tasarımı kutsal alanların bugünkü şeklini sorguluyor. Kilisede, hiçbir bölüm dört duvarla tamamen bağlı değildir. »

Tasarım: Architecture East »

İskandinav tasarımını Amerika’ya tanıtan Jens Risom hayatını kaybetti. »

   Cuatro Patios Evi…
16 December 2016

Tasarım: Andrés Stebelski Arquitecto »

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...187 188 189 Sonraki

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’dan beklenen büyük İstanbul depremine ilişkin itiraf gibi bir açıklama geldi. Depreme karşı “bazı çalışmalar” yürüttüklerini söyleyen Ceylan, “Yeterli mi? Yeterli değil” ifadelerini kullandı.
ARŞİV