Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
   Serpentine Gallery
18 April 2019

Tasarım:  Olafur Eliason and Kjetil Thorsen »

Fransa’da katedralin restorasyonu için ulusal yardım kampanyası başlatılacağı duyuruldu. Katolik dünyasının lideri Papa Françesko katedralin yenilenmesi çalışmaları için tam işbirliği çağrısında bulundu. Milyarder Pinault ailesiyle Bernard Arnault’un yeniden inşa çalışmaları için 100’er milyon Avro, Paris şehri yönetiminin 50 milyon Avro bağış yapacağı gündeme yansıdı. Fransız enerji devi Total de 100 milyon Avro’luk destek vaadini açıkladı. »

   NOTRE DAME YANDI…
16 April 2019

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan 850 yıllık Notre Dame Katedrali’nde dün akşam yangın çıktı. Yangın nedeniyle kadetralin kulesinin yıkıldığı ve çatısının çöktüğü belirtildi. Katedraldeki yangının söndürülememesi nedeniyle çevre binalar tahliye edildi. Yangına ilişkin açıklamada bulunan Notre Dame Katedrali Sözcüsü Andre Finot, “Her şey yanıyor, 19. yüzyıldan, 13. yüzyıldan kalan her yer yanıyor, hiçbir şey kalmayacak” ifadelerini kullandı.

»

Antalya’daki falezlerin içeri doğru bir kıymık gibi uzanan doğal uzantısı, tarihçesi Teke Beyliğine kadar uzanan, hatta Aziz Nesin’in 1983 yılında yazdığı ‘Günahlım’ adlı şiire bakılırsa 2000 yıl geriye kadar giden, efsanelere konu olmuş ‘Kadın Yarı’ artık yok. Beton ve çelikle örüldü, dolduruldu. Kapandı. Tabiat harikası falezler mahvedildi. »

Tasarım: Solo Arquitetos »

ULUSAL MİMARLIK SERGİSİ VE ÖDÜLLERİ MİMAR SİNAN BÜYÜK ÖDÜLÜ SAHİBİ ERSEN GÜRSEL, 2019 “KÜRESEL SÜRDÜRÜLEBİLİR MİMARLIK ÖDÜLܔNE LAYIK BULUNDU »

Ülkenin gelişiminin hızı, projenin tasarımcılarının hiçbirinde kaybolmadı. Yeni bina ile tarihi saray arasındaki karşıtlık kasıtlı. Dev bir çöl gülüne benzeyen çok yönlü yapı, Katar başkentindeki ana sahil şeridi olan hareketli Doha Corniche’nin karşısında yer almaktadır. Müze, kapılar içermeyen bir şekilde serbest biçimli bir alan olarak tasarlandı ve ziyaretçilere zaman, mekân ve temalar içinde ilerledikçe akışkan bir deneyim sunmak için tasarlandı. »

   Huski Apartmanı
4 April 2019

Tasarım: Elenberg Fraser Architecture »

   Kule Otomotiv Binası
3 April 2019

Tasarım: ArchitectsAlliance »

Tasarım: Foster + Partners »

   BALE OKULU…
30 March 2019

Tasarım: Told Walker

 

Balet Memphis
Delikli bakır yüzeyler Ballet Memphis cephesine hareket katıyor. »

   PROFİL…
28 March 2019

Tasarım: Belzberg Architects

»

   Askıya Alınmış Orman…
27 March 2019

Tasarım: Kengo Kuma & Associates

»

   Bir Şehir Dışı Evi…
26 March 2019

Tasarım: Outpost Office »

   Tarihi okul küle döndü
25 March 2019

Denizli’nin Çal ilçesinde Cumhuriyetin ilk yıllarında yapılarak eğitim öğretime başlayan ve daha sonra Halk Eğitim Merkezi binası olarak devam eden 91 yılık tarihi 2 katlı Gazi Paşa Mektebi binası alevlere teslim oldu. İtfaiye ekiplerinin 1.5 saatte kontrol altına alarak söndürdüğü yangında tarihi bina kullanılmaz hale geldi. »

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...219 220 221 Sonraki

Tasarım: Office for Metropolitan Architecture (OMA), Laboratorio Permanente
ARŞİV