Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Tüm projeler
   SAZDAN BİR KORUNAK…
24 February 2020

 

Tasarım: Studio Morison
Studio Morison samanlık örtülü sazdan saklanma yeri inşa ettiler.
Editör: Amy Frearson »

   Qishe Avlusu
3 February 2020

 

Tasarım: Archstudio

 

Yenileme projesi, Pekin’in eski bir mahallesinde yani bir hutonda yer almaktadır. Toplam uzunluğu 15 ve 42 metre olan üç avluya sahip küçük bir Siheyuan (geleneksel Çin konutunun bir tipolojisi). “Qishe” (“Qi” ve “o” sırasıyla “yedi” ve “ev” anlamına gelir), çünkü hutongdaki adres numarası 7′dir ve başlangıçta 7 eğimli çatılı binalardan oluşmaktadır. Yenilemeden önce Siheyuan eski ve harap bir yerdi. »

 

Tasarım: Loyn & Co,
Loyn & Co, Galler’deki karbon nötr mahalle teklifini açıkladı
Editör: Lizzie Crook

 

 

Loyn & Co, Galler’de çapraz lamine ahşaptan inşa edilecek ve yenilenebilir enerji ile güçlendirilecek net sıfır karbonlu konut şeması Parc Hadau için tasarımını tanıttı.

 

 

Loyn & Co ve peyzaj mimarları Farrer Huxley tarafından Sero Homes için geliştirilen Parc Hadau semti, Pontardawe’deki bir çalılık arazisinde 35 çevre dostu konuttan oluşacak. »

   KENTSEL ALANDA İBADET YERİ
13 January 2020

 

Dua salonu kaya şeklinde binalar kümesinin içine oturur.
Editör: Jon Astbury
CEBRA, Abu Dabi’de pürüzlü, kaya gibi formlar içeren bir mağara benzeri dua merkezini tamamladı.
Al Musallah dua salonu da şehir için yeni bir park. »

 

Tasarım: PIN Architects

PIN Architects tarafından tasarlanan ev, çevresindeki ormana doğru uzanıyor
Geliştirici : Rima Alsammarae »

   İkonik Aravena Evi…
21 December 2019

 

Alejandro Aravena Şili sahilindeki beton evinde büyük bacayı eğdi…

 
Editör: Eleanor Gibson |

 
Şilili mimar Alejandro Aravena, bir hafta sonu kaçamağı olan Şili’deki Pasifik Okyanusu boyunca eğilmiş bir hacmin içini oydu ve içeride ateş yakılması için bir boşluk açtı. »

 

Tasarım: Payette, Boston
Editör: Clay Risen
(Bu makale, 2019 AIA COTE Top Ten Ödüllerini genişleten kapsamımızın bir parçası olarak, ARCHITECT’in Kasım 2019 sayısında yayınlandı.) »

   ZARİF BİR DÖNÜŞÜM PROJESİ
23 November 2019

 

Tasarım: 31/44 Architects
31/44 Architects, Londra’nın güneyindeki Viktorya dönemi bir terasa modern bir dönüş fikri getiriyor
Editör: Amy Frearson

 

 

31/44 Architects, Londra’nın 19. yüzyıldan kalma şehir evlerinin Peckham’daki bu üç evli gelişme ile 21. yüzyıla nasıl getirilebileceğini gösteriyor. »

   GÖKDELENDE KİLİSE…
11 November 2019

 

Rocco Design Architects, Hong Kong’da gökdelen kilisesi yaratıyor
Editör: Tom Ravenscroft |

 


Wesleyan House Metodist Uluslararası Kilise, şehir ve liman manzaralı Sky Chapel ile tepesinde bulunan 21 katlı, yüksek katlı bir kilisedir. »

   Meksika Müziği Sarayı
30 October 2019

 

Tasarım: Alejandro Medina Arquitectura, Muñoz arquitectos, Quesnel arquitectos, Reyes Ríos + Larraín arquitectos

 

Alejandro Medina Arquitectura, Muñoz arquitectos, Quesnel arquitectos, Reyes Ríos + Larraín arquitectos tarafından tasarlanan, Meksika müziği sarayının mimari tasarımı, büyük tarihsel değeri olan fiziksel içeriğine duyarlı modern bir bina olarak tanımlanabilir. Sadece şehir içindeki konumu nedeniyle değil, programın niteliği halka olduğu için, bulunduğu şehir merkezini yeniden canlandırma ve yenileme potansiyeli ile tasarlandı.

»

   Catalinas Rio
22 October 2019

 

Tasarım: Skidmore, Owings & Merrill

 

Bugün, Consultatio Real Estate ve Skidmore, Owings & Merrill LLP (SOM), Buenos Aires’in Catalinas Norte ticaret bölgesinin genişlemesinde faaliyet merkezi olmak üzere tasarlanan su kenarında bir ofis binası olan Catalinas Rio’nun tasarımlarını yayınladı. Perakende, kamusal yeşil alan ve iki adet iç içe geçmiş trapez kulenin, gökyüzü köprülerinin ve yeşil terasların bir araya gelmesiyle oluşan tasarım, bölge ve şehir silüeti için yeni, canlı bir kimlik yaratacak. »

   Çitin içine…
7 October 2019

 

Tasarım: SO – IL

J. Irwin ve Xenia S. Miller’den biri olarak, Exhibit Columbus’ın ikinci baskısının birincisi olan SO – IL, Miller House ve Garden’daki koruma çalışmalarını üstlendi ve onu Columbus kenti için geçici bir dönüm noktası haline getirdi. »

   Yves Saint Laurent Müzesi, Marakeş
26 September 2019

 

Tasarım: Stüdyo KO

Mimarlar tarafından sağlanan metin açıklaması. Efsanevi Fransız moda tasarımcısının çalışmalarına adanmış Musée Yves Saint Laurent Marrakech (mYSLm) 2017 sonbaharında kapılarını açtı. Fondation Pierre Bergé – Yves Saint Laurent’in 5.000 kıyafetten oluşan etkileyici koleksiyonundan önemli bir seçime ev sahipliği yapıyor. 15.000 haute couture aksesuarının yanı sıra onbinlerce eskiz ve çeşitli nesneler. »

   MİNİMAL BETON EV…
17 September 2019

 

Tasarım: João Vieira de Campos
João Vieira de Campos, Porto’da minimal beton evi tamamladı
Editör: Alyn Griffiths

Porto’nun zengin bir bölgesindeki bu yekpare beton ev, caddeye büyük ölçüde kapalı ve sağlam bir cephe sunar, ancak kendi tarafında bahçesine doğru açılır.

Mimar João Vieira de Campos, binayı, Porto şehir merkezinin batısındaki Serralves semtinde sahipsiz bir villanın yerine tek aile evi olarak tasarladı.

Proje, iki katlı rezidansın yanı sıra, basit biçimini ve önem derecesini yansıtan eşlik eden ek bina ve çevre düzenlemesi alanlarını da tasarladı. »

 

Tasarım: Kengo Kuma ve Associates

Editör: Tom Ravenscroft

 

Kengo Kuma ve Associates tarafından tasarlanan Odunpazarı Modern Müzesi kapılarını Türkiye’nin önemli büyük şehirlerinden Eskişehir’de açıldı.

 

»

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 46 47 48 Sonraki

Geçtiğimiz hafta içinde birbiri ardına afetler yaşadık. Elazığ ve çevresinde yaşanan deprem, Van’da çığ düşmesi ve en son Sabiha Gökçen’de iniş sonrası yaşanan uçak kazası, hem devlet kurumlarında hem onun dışındaki birçok yapı ve kurumda afetlerle baş etme açısından işlerin iyi gitmediğini bir kez daha gösterdi.
ARŞİV