Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
Yarışma Duyuruları

2011
» Ocak    » Şubat    » Mart    » Nisan    » Mayıs    » Haziran
» Temmuz    » Ağustos    » Eylül    » Ekim    » Kasım    » Aralık
2012
» Ocak    » Şubat    » Mart    » Nisan    » Mayıs    » Haziran
» Temmuz    » Ağustos    » Eylül    » Ekim    » Kasım    » Aralık
Son eklenen yarışma duyuruları
Editör:ANTONIO PACHECO “Sıfır Enerji 2016 Mimarlık” yarışmasında 25.000 $ ‘a kadar ödül kazanan projeler açıklandı.
Seul’daki 2017 UIA Dünya Kongresi kapsamında düzenlenen yarışmaya kayıt için son tarih 28 Şubat 2017, projelerin gönderilmesi için son tarih ise 31 Mayıs 2017.
Vilhelm Lauritzen Architecture,  COBE ve Tredje Natur  şirket birliğinin müşteri olduğu toplam 25.000 m2  taban alanlı ile yeni bir ofis binası yarışmasını Redmolen grubu kazandı. Redmolen Grubunun, Kopenhag tüm sakinleri için genel vizyonu açıklık, sağlamlık ve dinamizmi işaret eden tamamen yeni bir buluşma yeri yaratmayı amaçlayan bir bina yaratmayı denediler. Şirket binasının kentsel yaşam sakinleri [...]
Balıkesir Belediyesi tarafından açılan yarışmanın proje teslim tarihi 27 Eylül 2016.
Dünya Mimarlık Günü kutlamaları çerçevesinde, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi tarafından gerçekleştirilen X. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali kapsamında düzenlenen Belgesel ve Canlandırma Filmleri Yarışması’nın son başvuru tarihi, 22 Ağustos 2016.
Proje Teslim Tarihi : 2 Ağustos 2016 Yarışmanın Şekli ve Türü     Bu yarışma Çaycuma Belediyesi tarafından, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 23.maddesine istinaden Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışma Yönetmeliği çerçevesinde serbest ulusal, mimari proje yarışması olarak düzenlenmiştir.
Şehitkamil Belediyesi Sanat Merkezi Ulusal Mimari Fikir Projesi Yarışması Proje Teslim Tarihi : 14 Haziran 2016 Gaziantep Şehitkamil Belediyesi tarafından açılan yarışmanın proje teslim tarihi 14 Haziran 2016.
Yarışmaya katılım için son başvuru tarihi 29 Nisan.
YARIŞMANIN KONUSU VE AMACI   “Pamukkale Üniversitesi Mimarlık Ve Tasarım Fakültesi Ve Yakın Çevresi” mimari projelerinin elde edilme işi, Pamukkale Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı Etüd Proje Şube Müdürlüğü tarafından “Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışmaları Yönetmeliği” kuralları içinde “Serbest, Ulusal ve Tek [...]
Birinci kademesi 30 Ekim 2015 Cuma günü ve İkinci kademesi 25 Aralık 2015 Cuma günü sona erecek olan yarışmanın dosyası, Mimarlar Odası Antalya Şubesi’nden (Meltem mah. 3808 sok. No:16 Antalya) veya Mimarlar Odası Ankara, İstanbul, İzmir Şubelerinden 100,00 TL karşılığı alınabilir. Ayrıca yarışma şartnamesi, TMMOB Mimarlar Odası Genel Merkezi’nde ve tüm Şubelerinde görülebileceği gibi Mimarlar Odası Antalya Şubesi internet sayfasından [...]

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’dan beklenen büyük İstanbul depremine ilişkin itiraf gibi bir açıklama geldi. Depreme karşı “bazı çalışmalar” yürüttüklerini söyleyen Ceylan, “Yeterli mi? Yeterli değil” ifadelerini kullandı.
ARŞİV